Dunlop: Wiosna nasza!

25 kwietnia br. na lotnisku w Ułężu koło Ryk miała miejsce pierwsza eliminacja zawodów o Puchar Polski w drag racingu.

Na imprezie nie mogło zabraknąć zawodników Dunlop VTG No Limit Racing Team, dla których zdobycie pucharu to najważniejszy krajowy cel w tym sezonie.

Obaj kierowcy spisali się zgodnie z oczekiwaniami. Startujący w klasie RWD Drag Morten Carlsen wygrał swoją klasę, osiągając czas 11,432 ET, a Marcin Blautch zajął II miejsce z czasem 10,262 ET, ulegając Grzegorzowi Staszewskiemu w Chevrolet Corvette EDGE VTG, osiągając w starciu z Marcinem jedyną "dziewiątkę" zawodów (9,736 ET).

Kierowca GMC Typhoon powetował sobie tą przegraną w kategorii King of Race, czyli finałowym starciu najlepszych zawodników wszystkich klas, gdzie zwyciężył przed Mortenem Carlsenem oraz Krystianem Mazurem w Hondzie CRX TypeR.

Pierwszy sprawdzian możliwości samochodów w nowym sezonie wypadł obiecująco, ale przed zawodnikami Dunlop Teamu i ekipy VTG jeszcze dużo pracy. W końcu samochów Marcina Blautha jest w stanie przejechać - mili ponad 1,5 sekundy szybciej, niż w Ułężu.