Reklama

Dramatyczny pościg za oplem

Uciekinier postrzelony w rękę i dwa uszkodzone radiowozy - tak zakończył się nocny pościg ulicami Siemianowic Śląskich.

Uciekającym autem jechało pięciu młodych ludzi, a jego kierowca był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Około godz. 2.40 policyjny patrol na ul. Kościelnej zauważył samochód osobowy, który kilka dni wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł.

Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Wtedy pojazd zaczął przyspieszać i odjeżdżać. Podczas próby wyprzedzenia kierujący oplem próbował zepchnąć radiowóz z drogi uderzając w jego bok. Taka sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie. W rejon prowadzonego pościgu dojechał drugi patrol, który zablokował drogę przejazdu opla".

Reklama

Jak relacjonują policjanci, kierowca nie zważając na sygnały do zatrzymania jechał wprost na radiowóz oraz stojącego obok funkcjonariusza. W ostatniej chwili policjant zdołał odskoczyć, natomiast opel po uderzeniu w radiowóz nadal uciekał. Gdy jeden z policyjnych patroli zrównał się z uciekającym samochodem, jego kierowca gwałtownie skręcił uderzając w bok radiowozu.

Po tym uderzeniu kierowca ściganego auta nie zapanował nad pojazdem i się zatrzymał. Pirat drogowy i pasażer siedzący z przodu zaczęli uciekać pieszo. Gdy uciekający pasażer nie reagował na wezwania do zatrzymania, policjant oddał kilka strzałów ostrzegawczych w górę następnie w kierunku uciekiniera. Mężczyzna został trafiony w rękę. 21-latka pogotowie odwiozło do szpitala. Ranny jest na obserwacji pod opieką lekarzy, pilnują go też policjanci.

Pozostałe cztery osoby w wieku 19-20 lat trafiły do siemianowickiej komendy. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 19-letni kierowca opla był poszukiwany do odbycia kary więzienia. W oplu policjanci znaleźli tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży.

O dalszym losie zatrzymanych osób zadecyduje prokurator oraz sąd.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: radiowóz | policja | pościg | kierowca

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy