Reklama

Dramat polskich dróg. 17 zabitych w święta

Świąteczne dni za nami. W tym okresie na drogach zginęło 17 osób, a 191 zostało rannych.

Tegoroczne święta rozpoczęły się odwilżą, padał marznący deszcz, tworzyła się gołoledź - warunki do jazdy był naprawdę trudne. Prawdopodobnie te ciężkie warunki drogowe, sprawiły, że kierowcy jeździli ostrożniej, a to z kolei przełożyło się na statystyki.

W ciągu świątecznego weekendu doszło w sumie do 153 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 191 zostało rannych - w każdej kategorii liczby są mniejsze od tych z zeszłego roku. Cieszy to, że wspólne apele policjantów i mediów o rozwagę na drodze przynoszą efekty.

Reklama

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 455 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Na złość Rostowskiemu przestrzegamy przepisów .

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy