Reklama

Do Dakaru bez Schlessera!

Jeden z faworytów Rajdu Dakar 2002, dwukrotny triumfator imprezy, Francuz Jean-Louis Schlesser wycofał się w środę z rywalizacji na trasie szóstego etapu. Jego auto zapaliło się i całkowicie spłonęło. Jak poinformowali organizatorzy do wypadku doszło na 40. kilometrze środowego etapu. Napędzany silnikiem wysokoprężnym samochód, skonstruowany przez Schlessera na bazie modelu Kangoo, zaczął płonąć. Załodze udało się na czas opuścić pojazd.

Kierowca i pilot, Henri Magne, zostali ewakuowani na start etapu w miejscowości Er Rachida - powiedział dyrektor sportowy rajdu, Patrick Zaniroli. Rzecznik ekipy Schlessera, Chris Evans wyjaśnił, że już podczas wcześniejszych etapów występowały w aucie problemy z turbosprężarką i właśnie jej awaria mogła być przyczyną pożaru.

Jean-Louis Schlesser, startujący samochodami typu buggy własnej konstrukcji, dwukrotnie triumfował w Rajdzie Dakar, w 1999 i 2000 r. W ubiegłorocznej edycji prowadził do ostatniego etapu, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce, po uwzględnieniu protestu późniejszej triumfatorki, Niemki Jutty Kleinschmitt.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: louis | jean | Dakar

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy