Reklama

Dlaczego zginął?

W niedzielę Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość. Wśród ofiar jednego z czarniejszych w ostatnim czasie weekendu na naszych drogach (zginęło aż 64 osoby) znalazł się również europoseł, były minister spraw zagranicznych, profesor Bronisław Geremek.

Za kilka dni mają być znane wstępne opinie biegłych, sporządzone na podstawie oględzin samochodu. Prowadzony przez profesora Geremka kilkuletni mercedes klasy C z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z fiatem ducato. Kierowca samochodu dostawczego przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Życiu pozostałych dwóch rannych osób - pasażerce mercedesa i pasażerowi samochodu dostawczego - nie zagraża niebezpieczeństwo.

W komentarzach w serwisie Motoryzacja pojawiły się głosy sugerujące, że europoseł jechał z niedozwoloną prędkością. Część użytkowników, zapewne na podstawie zdjęć z miejsca wypadku, twierdziła, że prędkość musiała być bardzo duża.

Reklama

Oczywiście, wszystkie okoliczności zdarzenia ustalą biegli. Postanowiliśmy jednak uciąć spekulacje, prezentując crash test mercedesa W202 - takiego, jakim jechał prof. Geremek.

Test przeprowadziło euroNCAP na modelu z 1997 roku. Po zderzeniu czołowym deformacji uległy słupki przednie, dach i progi. Samochód otrzymał w teście zaledwie dwie gwiazdki. Dla porównania volvo S40 z tego samego roku w takim samym teście uzyskało wynik w postaci czterech gwiazdek.

***

Teksty, zdjęcia i filmy z wypadków publikujemy tylko i wyłącznie po to, aby uświadomić Wam, czym może się skończyć drogowa nieuwaga i lekkomyślność. Jeżeli choć jeden Czytelnik po takiej lekturze będzie jeździł rozważniej, uznamy, że nasz cel został osiągnięty.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: europoseł | geremek | zginął

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy