Reklama

Czwarty czas Kubicy

Kierowcy World Series by Renault ścigają się w ten weekend w cieniu Formuły 1, na legendarnym torze wiodącym ulicami Monaco. Dla młodych zawodników to ogromna szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności najważniejszym osobistościom świata Formuły 1.

Podczas treningów poprzedzających najważniejszą tegoroczną rundę mistrzostw World Series by Renault bardzo dobrze zaprezentował się jedyny Polak w tej serii, Robert Kubica (zespół Epsilon Euskadi). Obecny lider klasyfikacji mistrzowskiej potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki dobrymi występami w czwartkowym wolnym treningu - mimo, iż w odróżnieniu od wielu rywali nigdy nie jeździł po ulicznym torze w Monaco.

Robert Kubica udanie zadebiutował na trudnej technicznie trasie - w czwartkowym wolnym treningu, praktycznie jedynej okazji do zapoznania się z torem, uzyskał drugi czas, gorszy o 0,15 sekundy od Markusa Winkelhocka (zespół Draco). Sobotnią sesję kwalifikacyjną podzielono na dwie grupy, według numerów startowych. Robert Kubica znalazł się w grupie parzystej, która jako pierwsza wyjechała na tor. Polski kierowca uzyskał drugi czas w swojej grupie, zaledwie o 0,07 sekundy szybszy okazał się dobrze znający uliczny tor w Monaco holenderski kierowca Jaap van Lagen (zespół KTR). Czasy w drugiej, nieparzystej grupie były jednak lepsze, co dało Polakowi czwarta pozycję startową do niedzielnego wyścigu, rozpoczynającego się o 11:20.

Reklama

Robert Kubica: Trudno mi pokusić się o ocenę swoich szans w wyścigu. Wyprzedzanie na tym torze jest praktycznie niemożliwe, w dodatku w wyścigu nie będzie obowiązkowej zmiany opon, co dałoby szansę - tak jak trzy tygodnie temu w Zolder - na przesunięcie się w górę klasyfikacji. Byłbym spokojniejszy, gdyby udało się wywalczyć miejsce startowe w pierwszym rzędzie. Tak się nie stało, więc pozostaje mi liczyć na dobry start i uniknięcie kłopotów na pierwszym zakręcie. Potem mam 25 okrążeń na ewentualne próby ataku na pierwsze pozycje. Podkreślam jednak: na wąskich, wyboistych ulicach Monaco wyprzedzanie jest niezwykle trudne.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | robert | Monaco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje