Reklama

Cudem uniknął wypadku

Pomimo awarii końcówki wału w Nissanie załoga ORLEN Team ukończyła dziesiąty etap rajdu i powróciła do rywalizacji.

Polski zespół zameldował się na mecie na 25. pozycji ze stratą dwóch godzin i dwudziestu ośmiu minut do lidera Carlosa Sainza. Tym samym Hołek spadł o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu, gdzie zajmuje siódma pozycję.

Reklama

Krzysztof Hołowczyc: - Jesteśmy ciągle w akcji i zajmujemy siódmą pozycje w klasyfikacji rajdu - nasz pech okazał się więc nie taki wielki. Urwała się końcówka wału. Miałem tę przednią końcówkę, ale musiałem rozmontować pół samochodu, żeby rozebrać ten wał. Musiałem zdjąć wszystkie płyty, zdemontować z tylnego mostu osłony.

Po prostu dobrać się do całości, żeby wymienić tę małą końcówkę. Straciliśmy ponad półtorej godziny. Na szczęście udało nam się to zrobić, choć połamał się jeszcze podnośnik. Musiałem go zablokować, żeby nie leciał olej ze wspomagania. Dużo przygód. Szkoda, bo odcinek bardzo mi się podobał. Dobrze i czysto go jechałem. To były prawdziwe wydmy. Widziałem kilka samochodów zrolowanych. Bardzo brzydki wypadek miał Terranova. Spadł ze skały dosyć głęboko w dół. Nam udało się wybrnąć z tego miejsca cudem. Takie są rajdy. My ciągle jesteśmy w dziesiątce. Nie ma co płakać, tylko trzeba brać się do roboty.

Po czwartym punkcie kontrolnym Hołowczyc był ósmy, ze stratą 25 minut do prowadzącego Hiszpana Carlosa Sainza. Po naprawie przeniesienia napędu w Nissanie Polak zameldował się na piątym punkcie pomiaru czasu, ze stratą dwóch godzin i dwudziestu minut do Sainza. Etap wygrał Hiszpan i umocnił się na pozycji lidera.

Wśród motocyklistów najszybszy był we wtorek Hiszpan Jordi Viladoms. Jakub Przygoński był 11., Jacek Czachor 16., a Krzysztof Jarmuż 38. Po 10. etapach prowadzi Hiszpan Marc Coma, Przygoński jest na 13. pozycji, Czachor na 14., a Jarmuż na 28.

Dobrze spisał się jadący quadem Rafał Sonik. Polak na mecie 10. etapu zameldował się szósty i utrzymał świetną, trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wypadek | etap | hiszpan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama