Reklama

CART: Da Matta wygrał Chicago GP

Christiano da Matta wywalczył w niedzielę jeszcze jedno zwycięstwo dla Brazylii. Wytrzymał nacisk swojego rodaka Bruno Junqueiry i w potwornym upale wygrał Chicago Grand Prix (7. eliminację CART/FedEx Championship Series) po raz drugi w ostatnich trzech latach.

To było także dla Da Matty trzecie z rzędu zwycięstwo, czwarte w tym sezonie i szóste w ostatnich dziewięciu wyścigach (biorąc po uwagę ubiegły sezon).

Da Matta przyjechał na tor o godzinie 6.00 rano, by oglądać wygrany przez Brazylie finałowy mecz MS. Później dołączył do innych kierowców z tego kraju i wszyscy obcięli sobie włosy, by oddać cześć Ronaldo.

Newman-Hass - zespół Brazylijczyka nie spisywał się dobrze podczas wcześniejszych wyścigów na owalach. W Motegi Da Matta ukończył wyścig z 15 okrążeniami straty do lidera. Na Milwaukee Mile Brazylijczyka wyeliminowała awaria pompy paliwowej.

Reklama

- Teraz zakwalifikowaliśmy się na trzeciej pozycji i wygraliśmy zawody. Jest duża różnica jeśli chodzi o zachowanie samochodu - powiedział triumfator, który prowadził na obiekcie w Cicero, Illinois przez 82 okrążenia, w tym przez ostatnie 16 z 250.

Junqueira, który tak jak da Matta wychował się w Belo Horizonte, finiszował na drugim miejscu - około pięć długości bolidu za zwycięzcą. Dario Franchitti (Kool Green), który startował z pole position i prowadził przez pierwsze 68 okrążeń, zajął trzecią lokatę.

Franchitti stracił pozycję lidera podczas pit-stopu, kiedy mechanicy jego zespołu mieli problemu z wymianą opony. Szkot miał później jeszcze jeden zbyt długi postój.

- Mamy samochód, który może wygrywać, a przegrywamy - powiedział Szkot. - Za każdym razem kiedy zjeżdżamy na pit-lane tracimy miejsce.

Według wprowadzonych w tym roku przez CART przepisów w bolidach może być wystarczająca ilość paliwa do przejechania całego dystansu. Jednocześnie jednak każdy bolid musi mieć zmieniane opony co określoną - w przypadku każdego toru inną (tym razem 68 okr.) - ilość okrążeń.

Wyniki Chicago GP (poz. na starcie)
 1. (3) Christiano da Matta Toyota/Lola 2:06:35.366 
 2. (5) Bruno Junqueira Toyota/Lola 0.660
 3. (1) Dario Franchitti Honda/Lola 3.456
 4. (8) Tora Takagi Toyota/Reynard 11.997
 5.(16) Shinji Nakano Honda/Lola 12.684
 6. (9) Scott Dixon Toyota/Lola 13.219
 7. (2) Alex Tagliani Ford/Reynard 1 okr.
 8. (4) Tony Kanaan Honda/Lola 1 okr.
 9.(13) Paul Tracy Honda/Lola 1 okr.
10.(18) Michael Jourdain Jr. Ford/Lola 1 okr.
12.(17) Towsend Bell Toyota/Reynard 2 okr.
Klasyfikacja punktowa serii
 1. Cristiano da Matta  95 pkt
 2. Bruno Junqueira   70 
 3. Dario Franchitti   64 
 4. Michel Jourdain Jr. 57 
 5. Christian Fittipaldi 43 
 6. Scott Dixon     42 
 7. Patrick Carpentier  38 
 8. Paul Tracy      36 
 9. Alex Tagliani    36 
10 Michael Andretti   34
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bruno | Chicago

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy