Burns mistrzem świata!

Startujący po raz ostatni subaru imprezą WRC Brytyjczyk Richard Burns (w sezonie 2002 jeździł będzie już peugeotem 206 WRC) zdobył tytuł rajdowego mistrza świata w 2001 roku. Ostatnią eliminację mistrzostw świata - rajd Wielkiej Brytanii wygrał w niedzielę w Cardiff Fin Marcus Gronholm przed partnerem z ekipy Peugeota Harrim Rovanperą (206 WRC), a Burns zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji konstruktorów tytuł mistrzowski wywalczył Peugeot. Od dawna chciałem być mistrzem świata i przez ostatnie trzy lata byłem tego bliski - powiedział na mecie nowokreowany mistrz świata. Tutaj fotogaleria poświęcona rajdowemu mistrzowi świata anno domini 2001 a tutaj jego życiorys.

Pomimo ataków Armina Schwarza czwarte miejsce obronił Alister McRae. Dla brata To wspaniałe, że to się stało właśnie tutaj w Wielkiej Brytanii. Po wydarzeniach z pierwszego dnia musiałem całkowicie zmienić taktykę. Od dawna chciałem być mistrzem świata . Żałuję bardzo, że nie udało mi się wygrać rajdu, ale w zaistniałej sytuacji liczyło się tylko mistrzostwo. To wspaniałe uczucie, cóż mogę jeszcze powiedzieć? Jestem niezmiernie szczęśliwy! - powiedział na mecie Burns, który jest pierwszym angielskim mistrzem świata.