Reklama

Blokady przeciw wysokim cenom paliw

Tysiące właścicieli samochodów protestowały w sobotę w Bułgarii przeciw wysokim cenom paliw, blokując w wielu miastach ruch uliczny. To już trzecia tego rodzaju akcja w ostatnim miesiącu.

Były też inne protesty.

W Sofii pojazdy protestujących zablokowały jedno z głównych skrzyżowań i drogę, prowadzącą do międzynarodowego portu lotniczego. W Burgas ruch samochodowy paraliżowały duże grupy ludzi, przechodzących przez ulice. Setki protestujących, którzy organizują się na Facebooku, wyszły na ulice w Płowdiwie, Pazardżyku, Warnie, Szumenie, Ruse, Sliwenie i innych miastach.

Protestujący domagają się liberalizacji importu paliw, co - ich zdaniem - powinno zmusić krajowego monopolistę Neftochim-Łukoil do obniżenia cen. Zapowiedzieli za dwa tygodnie kolejne wspólne wystąpienia i blokady ruchu razem z krajowymi organizacjami przewoźników.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ruch uliczny | cena paliwa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy