Reklama

Błażusiak 2. w Bielefeld

Tadeusz Błażusiak (team Kegel-Błażusiak, motocykl Gas Gas, Automobilklub Krakowski) zajął 2. miejsce w drugiej eliminacji międzynarodowych mistrzostw Niemiec w motocyklowym trialu halowym w Bielefeld. Błażusiak jest wiceliderem mistrzostw.

Polak był bliski wygrania zawodów. Prowadził do ostatniego odcinka specjalnego rundy finałowej. Wtedy zepsuł się układ elektryczny w motocyklu Błażusiaka.

Reklama

Zawodnik zmienił motocykl i kontynuował rywalizację. Nadal był na prowadzeniu. Na trzy metry przed metą urwała się jednak dźwignia zmiany biegów w maszynie Błażusiaka, który odtąd mógł jechać tylko na pierwszym przełożeniu. Błażusiak złapał 5 punktów karnych i spadł na 2. miejsce w zawodach, za 32-letniego Joana Ponsa.

Tadeusz Błażusiak po zawodach w Bielefeld: - Mimo wszystko jestem zadowolony z drugiego miejsca. Zebrałem wiele nowych doświadczeń, przygotowując się do startów w mistrzostwach świata seniorów. Szkoda, że przegrałem przez dwie pechowe awarie.

Wojciech Błażusiak, menedżer i mainder Tadeusza: - Motocykle były perfekcyjnie przygotowane. Te awarie to siła wyższa, nie mogliśmy ich przewidzieć, ani im zapobiec.

Ostatnia runda mistrzostw Niemiec odbędzie się 21 marca koło Drezna, wystartuje w niej Tadeusz Błazusiak. Pierwsze eliminacje MŚ na otwartym powietrzu odbędą się 3 i 4 kwietnia w Irlandii.

Wyniki zawodów
 1. Joan Pons (Hiszpania)  5 pkt karnych
 2. Tadeusz Błażusiak    6
 3. Martin Kroustek (Czechy)
Klasyfikacja po 2. rundach
 1. Pons          18 pkt
 2. Tadeusz Błażusiak   14
 3. Kroustek        11
INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Niemiec | motocykl | Tadeusz Błażusiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje