Reklama

Bentley dla królowej

Bentley Motors zaprezentował wczoraj królowej Anglii Bentleya State Limousine. Pojazd ten został wręczony Elżbiecie II, jako prezent z okazji Złotej Rocznicy, 50-lat sprawowania władzy. Jest to pierwszy pojazd Bentleya, który służyć będzie dworskim celom. Wcześniej rodzina królewska korzystała z luksusowych wersji Rolls-Royce'ów. Pierwszy model - R-R Phantom IV otrzymali w prezencie ówczesna Księżniczka Elżbieta i Książę Edinburghu już w lipcu 1950 roku.

Nowa dworska limuzyna Bentleya jest unikatowym pojazdem. Nie przypomina ona żadnego z produkowanych dotychczas modeli brytyjskiej marki i została zaprojektowana specjalnie dla królewskiej rodziny. W projekcie uwzględnione zostały sugestie i preferencje Elżbiety II, Księcia Edinburghu i oczywiście głównego szofera.

Prace nad pojazdem rozpoczęły się w lutym 2000 roku pod kierownictwem szefa designu w Bentleyu, Dirka van Braeckela. W maju z projektem zapoznali się Elżbieta II i Książę Edinburghu. Para królewska zaakceptowała pomysł, prosząc o wprowadzenie jedynie niewielkich zmian. Od tego momentu prace nad limuzyną trwały już nieustannie, by zdążyć na ceremonię Złotej Rocznicy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy