Reklama

Alfy Romeo na "Barbórce"

Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Warszawie tradycyjny Rajd Barbórki. Impreza pomyślana jak zwykle jako Kryterium Asów przyciągnie na start wielu kierowców z czołówki niemal wszystkich dyscyplin sportu motorowego w Polsce. Na starcie nie zabraknie samochodów Alfa Romeo. Wyścigow "156" pojedzie jeden z naszych najlepszych kierowców - Roberta Kisiela. Na "Barbórce" wystartuje także alfa romeo 156 GTA!

Dla Roberta, ubiegłorocznego mistrza Pucharu Alfa Romeo był to kolejny bardzo udany sezon w karierze. Barbórka ma być ukoronowaniem tegorocznych sukcesów. Ogromnym osiągnięciem Roberta jest stworzenie profesjonalnego zespołu wyścigowego o nazwie IDEA MERITUM Racing Team. W takich barwach Robert Kisiel wystartuje w Rajdzie Barbórki, a także w przyszłym sezonie, prawdopodobnie już w wysoko cenionej serii międzynarodowej - w Pucharze Maserati.

Reklama

Partnerem Roberta w ostatniej imprezie sezonu 2002 będzie - i tu niespodzianka - Grzegorz Gac, były rajdowy wicemistrz Europy sprzed dokładnie 10 lat w parze z Marianem Bublewiczem, a od 4 lat dyrektor Rajdu Polski. Jest to powrót Grzegorza na prawy fotel po niemal 9-letniej przerwie.

Nowa załoga pojedzie wyścigową Alfą Romeo 156, tą samą, którą Robert odnosi sukcesy w wyścigach od 2 lat.

Oto co powiedzieli Robert i Grzegorz na kilka dni przed rajdem: Robert Kisiel: Barbórka to co roku wielkie święto dla warszawskich kibiców sportów motorowych. Zrobimy wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wiele zależeć będzie od pogody. Oczywiście zależy nam, aby było ciepło i sucho, bo nasza Alfa Romeo 156 to pojazd z napędem na jedną oś. Na szczęście nasi sponsorzy jak zwykle dopisali i auto przygotowane będzie doskonale.

Grzegorz Gac: To wspaniałe, ogromnie się cieszę, że będę mógł ponownie zasiąść na prawym fotelu. Chociaż od zakończenia mojej kariery upłynęło już prawie 9 lat, cały czas jestem bardzo blisko sportu i nie ukrywam, że chwilami łezka w oku się kręci. Dlatego propozycję Roberta przyjąłem bez chwili wahania, z ogromną radością.

W warszawskiej Barbórce pojawi się także 250-konna Alfa Romeo 156 GTA, która wystartuje na Bemowie się w ramach IV eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rajd Barbórki | robert | Alfa Romeo | Alfa Romeo 156 | romeo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje