Reklama

Adam Gładysz dwa razy na podium

Po pierwszych dwóch wyścigach tegorocznej odsłony Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe jeżdżący w barwach INTERIA.PL Adam Gładysz wzbogacił swoje konto o 32 punkty w klasyfikacji cyklu.

Ten dobry wynik kierowca z Tarnowa zawdzięcza równej jeździe, która pozwoliła mu dwukrotnie stanąć na podium.

W drugim wyścigu świetnym startem popisał się zespołowy kolega Adama Gładysza - Ignas Gelzinis. Niestety na kolejnych okrążeniach Gelzinis został uderzony przez jednego z zawodników startujących gościnie. W skutek tego samochód Litwina wpadł na bariery z opon. Kierowcy nic się nie stało, ale nie było już mowy o kontynuowaniu zawodów.

Adam Gładysz umiejętnie uniknął zamieszania po starcie i z każdym okrążeniem starał się gonić zawodników, jadących przed nim. Niemniej jednak Adamowi, dla którego był to debiut w Porsche, trudno było zmusić starych wyjadaczy do błędu. Pod koniec wyścigu opony nie dawały już zawodnikom takiej pewności, więc Gładysz skupił się na dowiezieniu cennych punktów do mety zawodów. Dzięki dwóm miejscom na podium, które na Węgrzech wywalczył Gładysz, kierowca Gładysz Racing zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji Porsche GT3 CCCE.

Reklama

"Drugi wyścig był zdecydowanie trudniejszy, było więcej walki i ponownie przyjechałem trzeci" - powiedział na mecie Gładysz. "W niedzielnym wyścigu działo się dużo więcej, miałem sporo pracy. Przez cały dystans starałem się naciskać Stefana Bilińskiego i Andrzeja Lewandowskiego, którzy jechali tuż przede mną. Oobaj konkurenci trzymali jednak równe tempo, nie popełniali błędów, przez co nie miałem czystych okazji do wyprzedzenia ich. Najprawdopodobniej w maju pojedziemy jeszcze na jakieś testy, żeby potrenować i lepiej wyczuć samochód. Jestem bardzo zadowolony z weekendu, byłem dwukrotnie na podium, zdobyłem dużo punktów. Jak na debiut w Porsche jest to dobry wynik".

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne