Reklama

Ptasie gniazdo w skorodowanej naczepie. Wysokie kary i zakaz dalszej jazdy

Inspektorzy ITD w trakcie kontroli znaleźli... ptasie gniazdo w skorodowanej naczepie. Przewoźnika czekają teraz wysokie kary a kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy niesprawnym zestawem.

 

Inspektorzy ITD z oddziału w Lesznie zatrzymali do sprawdzenia w Granowie przy drodze krajowej nr 32 ciągnik siodłowy z naczepą.

W trakcie kontroli okazało się, że dozwolony nacisk na oś napędową został znacznie przekroczony, dlatego wobec przewoźnika wszczęto postepowanie administracyjne.

W trakcie kontroli stanu technicznego okazało się także, że naczepa jest mocno skorodowana a jej rama posiada widoczne dziury. Co ciekawe, w jednej z takich dziur ptaki uwiły sobie gniazdo.

Zakaz dalszej jazdy po kontroli w Granowie na DK 32

Ponadto inspektorzy ITD zauważyli, że w ogumieniu Renault jest nadmiernie zużyty oraz uszkodzony bieżnik a tarcze hamulcowe są popękane. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego oraz naczepy a wobec przewoźnika wszczęto dodatkowe postępowanie administracyjne zagrożone karą 5000 zł.

Reklama

Osobne postępowanie prowadzone będzie wobec osoby zarządzającej transportem w firmie, do której należał zatrzymany 40-tonowy zestaw. Ostatecznie kierowcy zakazano dalszej jazdy.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciężarówki | przewoźnicy drogowi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy