Reklama

Taplały się w błocie

W Bojanowie na Podkarpaciu zakończyła się I runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL 2009. Patronem medialnym imprezy była INTERIA.PL.

Aż 83 taplające się w błocie załogi rywalizowały w klasach Extreme, Adventure i Travel.

Po zaciekłym prologu, w którym samochód załogi Janaszkiewiczów startującej z nr 10 zaliczył efektowny "boczek", zawodnicy rywalizowali kolejno w etapach: nocnym i dziennym.

Po zsumowaniu punktów i przeanalizowaniu kart drogowych zawodników, organizatorzy ogłosili - triumfatorami tegorocznego Pucharu Polski OFF-ROAD PL są, w klasie Extreme: Robert Kufel z Dominikiem Samosiukiem, w klasie Adventure: Jacek Dubiel z Jerzym Beredakiem oraz w klasie Travel: Andrzej i Marek Biedroń.

Reklama

Generalnie to bardzo udany dla nas rajd i oczywiście bardzo cieszymy się z wygranej. - mówi Jacek Dubiel, zwycięzca klasy Adventure. To nasz trzeci sezon w Pucharze Polski OFF-ROAD PL.

Trasę oceniam jako bardzo dobrą. Raczej nic bym w niej nie zmienił. Samochód również sprawował się dobrze. Świetnie się bawiliśmy i jak widać, warto było tu przyjechać. W Pucharze planujemy starty do końca sezonu, czyli będziemy walczyć także na drugiej i trzeciej rundzie.

To mój pierwszy rajd przeprawowy. Oczywiście nie pierwszy RMF Caroline Team, który startuje już drugi rok, ale ja dołączyłem do załogi dopiero w tym roku. - podsumowuje Wojciech Kałamaga, pilot załogi nr 15, która w klasie Extreme uplasowała się na trzeciej pozycji.

Po etapie nocnym, który rozpoczął się w piątek o godz. 19.00 i zakończył ok. 3.00 nad ranem pierwsze miejsce w klasie Extreme zajęła załoga nr 2: Robert Kufel i Dominik Samosiuk, którzy już do końca Pucharu nie oddali prowadzenia. W klasie Adventure wygrała para z nr 65: Jacek Majcher i Piotr Czarnik, a w Travel: Julian Kuczeba i Artur Kołodziej. Uczestnicy w etapie nocnym mieli do pokonania 4 próby, który łącznie miały ponad 25 kilometrów długości. Na trasie zmagali się nie tylko z gęstym pyłem, ale także z, wymagającymi dużych umiejętności technicznych, trawersami, torfowiskami i akwenami wodnymi.

Drugiego dnia zmagań na zawodników czekało aż 8 prób, odcinki pustynne, błoto i woda. Razem około 50 kilometrów wymagającej trasy. W czołówce tabeli wyników nastąpiły przetasowania. Nie obyło się bez zaskakujących zwrotów akcji, często spowodowanych nie mniej zaskakującymi trudnościami, które pojawiły się na pozornie znanej doświadczonym zawodnikom trasie.

W tym roku po raz pierwszy Puchar Polski został rozegrany pod egidą Polskiego Związku Motorowego. Rajd wpisano do kalendarza imprez 2009 Sportów Popularnych i Turystyki PZM. Zatwierdzony przez PZM został także nowy regulamin uzupełniony o dodatkowe przepisy. Wydaje się jednak, że modyfikacje w formule rajdu mogły jedynie pozytywnie wpłynąć na ostateczne opinie zawodników na temat Pucharu Polski OFF-ROAD PL 2009.

Kolejne rundy Pucharu Polski OFF-ROAD PL - najstarszego i najbardziej prestiżowego cyklu rajdów sportowo-przeprawowych w Polsce już w sierpniu i październiku. II runda odbędzie się 14-15 sierpnia w Tardzie na Mazurach, natomiast III runda 2-3 października w Dynowie na Podkarpaciu. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Będzie się działo!

Dowiedz się więcej na temat: impreza | rajd | Off | off road | off-road

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy