Rusza Caravans Salon Poland. Ponad 500 pojazdów i strefa off-roadu

Już dziś w Poznaniu rozpoczynają się targi Caravans Salon Poland 2023. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w naszym kraju. Na liczącej ponad 45 tys. metrów kwadratowych powierzchni znajdziemy przeszło 500 pojazdów. A to nie wszystko.

Carvans Salon Poland 2023. 500 pojazdów na powierzchni 45 tys. m kwadratowych

Organizatorzy deklarują, że szósta już edycja targów Caravans Salon Poland oznacza większą przestrzeń wystawienniczą, większy zlot caravaningowy i więcej gości. Zwiedzający będą mogli zobaczyć setki kamperów i przyczep oraz dziesiątki innych rozwiązań dla caravaningu i turystyki kempingowej. Wydarzenie odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. O tym, z jak dużym wydarzeniem mamy do czynienia, niech świadczy fakt, że targi zajmują powierzchnię 45 tys. metrów kwadratowych. 

Na targach obecni mają być najważniejsi producenci oraz firmy związane z branżą caravaningu w naszym kraju. Jak deklarują organizatorzy, pojawi się przeszło 120 przedsiębiorstw prezentujących ofertę ponad 250 marek. Obecne mają być nie tylko strefy dealerskie, ale także stoiska fabryczne takich marek jak Hobby i Rapido, a także polskiej fabryki przyczep Niewiadów. W sumie na ekspozycji ma znaleźć się ponad 500 pojazdów. Nie zabraknie również premier i nowości od takich producentów jak Hymer, Adria, Chausson, Buestner czy Rapido.

Reklama

Trzeba jednak pamiętać, że caravaning to nie tylko kampery czy przyczepy kempingowe. Na targach będzie można zobaczyć również szereg innych rozwiązań związanych z tego typu aktywnością. Chodzi tutaj np. o kapsuły mobilne na pick-upy, namioty dachowe, skrzynie kempingowe, zestawy do modułowej zabudowy czy domy mobilne. Organizatorzy zapewniają, że na wystawie nie zabraknie też różnego rodzaju akcesoriów i technologii.

Na targach będą również prelekcje i strefa off-roadu

Pomyślano również o rozwoju Stref Specjalnych. W tym roku oprócz ponad 30 kamperów retro, przygotowanych przez grupę CamperMajstry, pojawi się 21 ekip vanliferów. Część z nich wygłosi prelekcje dotyczące podróżowania kamperem.

Organizatorzy targów przygotowali w tym roku również nowości. W ramach szóstej edycji wydarzenia pojawi się strefa Offroad/RTO. W jej ramach ekspozycja poświęcona zostanie rozwiązaniom dla fanów biwakowania w trudno dostępnych miejscach, wypraw terenowych i pojazdów z napędem na cztery koła. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, strefa ta powstała w dużej mierze z inicjatywy samych wystawców. Chcieli oni bowiem pokazywać rozwiązania terenowe w jednym miejscu.

W tym roku targi potrwają o dzień dłużej

Targi rozpoczynają się dziś i potrwają do 29 października. To również nowość - dotychczas było to trzydniowe wydarzenie. Dodatkowy dzień, tzw. Business Day, ma być przeznaczony dla klientów, którzy przyjechali przede wszystkim w celu zakupu nowego kampera czy przyczepy. Niższa frekwencja, a co za tym idzie spokojniejsze zwiedzanie, mają sprzyjać osobom w dokonaniu trafnego zakupu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kampery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy