Mercedes Marco Polo

Marco Polo to Mercedes klasy V. Jest alternatywą dla innego popularnego modelu aut karawaningowych, czyli dla Volkswagena California.
Mercedes Marco Polo - najważniejsze informacje
Mercedes Marco Polo /materiały prasowe

Mercedes Marco Polo - najważniejsze informacje

Marco Polo to Mercedes klasy V. Jest alternatywą dla innego popularnego modelu aut karawaningowych, czyli dla Volkswagena California.

Historia Mercedesa Marco Polo

Marco Polo to pojazd bazujący na zabudowie Mercedesa Vito. Auto trafiło do sprzedaży w 2015 roku. Jest oferowane z pełnym wyposażeniem karawaningowym lub w wersji Activity, która nie zawiera kuchni, szafek oraz ma ograniczoną liczbę schowków.

Mercedes Marco Polo – dane techniczne

W przypadku Marco Polo klienci zwracają uwagę nie tylko na silnik i inne parametry, ale przede wszystkim na wyposażenie auta, które umożliwia wykorzystywanie go do karawaningu.

W samochodzie mogą spać jednocześnie cztery dorosłe osoby. W jego wnętrzu znajduje się rozkładana kanapa. Kolejne dwa miejsca do spania można zaaranżować w rozkładanym dachu. Mercedes ma montowane obracane przednie fotele oraz stolik, przy którym można pracować i jeść posiłki. Każdy pojazd jest wyposażony w lodówkę, kuchenkę i umywalkę.

Marco Polo jest sprzedawane w kilku wersjach. Jedną z najpopularniejszy jest V 250 4Matic. Jest ona wyposażona w silnik diesla o mocy 190 KM współpracujący z 7-biegowym automatem. Dodatkowo auto ma napęd w układzie 4 × 4.

Mercedes Marco Polo – opinie kierowców

Wraz z rosnącą modą na karawaning zwiększyło się też zainteresowanie Mercedesem Marco Polo. Ten pojazd cieszy się popularnością wśród osób, które chcą mieć zapewnioną swobodę poruszania się typową dla klasycznych vanów z udogodnieniami charakterystycznymi dla kamperów.

Marco Polo ma płynnie działający mechanizm uchylnej alkowy, która umożliwia wygodny nocleg dwóm dorosłym osobom. Tę przestrzeń wyposażono w materac, dwie lampki oraz gniazdo USB do ładowania telefonu.