Reklama

Schumacher wygrał w USA

Michael Schumacher z teamu Ferrari wygrał na torze w Indianapolis wyścig o Grand Prix USA. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Brazylijczyk Felipe Massa. Trzeci był Włoch Giancarlo Fisichella z Renault.

Schumacher odniósł czwarte z rzędu, a piąte w karierze, zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix USA. Niemiec triumfował tu w 2000 roku i w ostatnich trzech sezonach. Wygrywając w niedzielę wyrównał rekord nieżyjącego już Brazylijczyka Ayrtona Senny da Silvy, który był najlepszy w GP USA w latach 1986-88 i 1990-91.

Było to 87. w karierze zwycięstwo Schumachera w wyścigu Formuły 1. W niedzielę Niemiec przerwał serię pięciu kolejnych zwycięstw broniącego tytułu mistrza świata Hiszpana Fernando Alonso z Renault.

Reklama

Po 10. z 18. wyścigów Alonso jest liderem klasyfikacji kierowców i ma 19 punktów przewagi nad Schumacherem. Hiszpan w niedzielę miał wyraźnie gorszy dzień - po raz pierwszy od 15. startów nie uplasował się na podium.

Alonso był piąty, co jest jego najgorszym wynikiem od lipca ubiegłego roku (wtedy w GP Węgier był 11.). Oprócz Schumachera wyprzedzili go jeszcze Brazylijczyk Felipe Massa oraz Włosi Giancarlo Fisichella i Jarno Trulli.

Wyścig ukończyło tylko siedem samochodów.

Zobacz serwis poświęcony Formule 1 w INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne