Reklama

Kubica zostaje w BMW Sauber!

Robert Kubica i Nick Heidfeld w przyszłym roku pozostaną w zespole BMW Sauber F1. Team dzisiaj ogłosił podjętą decyzję.

- Nick i Robert pokazali w tym sezonie bardzo dobrą formę - powiedział dyrektor BMW Motorsport, Mario Theissen. - Odegrali oni kluczową rolę w umocnieniu naszego zespołu jako trzeciej siły w Formule 1. 42 punkty oraz dwa miejsca na podium mówią wszystko o osiągnięciach Nicka. Jego coraz większe doświadczenie jest nieocenione dla naszego zespołu. Dla Roberta rok 2007 jest pierwszym pełnym sezonem w Formule 1. Jak dotąd pokazał on, że jest równie dobry jak Nick. Robert jest bardzo szybki, a mimo młodego wieku, już doskonale zna się na sprawach technicznych. Obecnie Robert jest nieoszlifowanym diamentem, który chcemy wypolerować na kierowcę zwyciężającego w wyścigach.

Reklama

- Startuję w Formule 1 dopiero niewiele ponad rok. Zdobyłem przez ten czas sporo doświadczenia. Nadal, codziennie uczę się nowych rzeczy i robię stałe postępy. Teraz koncentrujemy się na nowych, ambitnych zadaniach. Jestem pewien, że zespół da mi to wszystko, czego potrzebuję, by odwdzięczyć za okazane zaufanie. - tak skomentował decyzję zespołu Robert Kubica.

- Od dawna wiedziałem, że chcę kontynuować karierę w zespole BMW Sauber i nie wątpiłem, że tak się stanie - powiedział Nick Heidfeld. - To wspaniałe uczucie budować nowy zespół i mieć w to własny wkład. Gdy patrzę na postęp, jaki zrobiliśmy przez dwa ostatnie lata, wydaje się to nieprawdopodobne. Osobiście mam olbrzymie ambicje i mam nadzieje je zaspokoić z tym zespołem.

Decyzja o tym, kto będzie kierowcą rezerwowym oraz testowym zostanie podjęta w późniejszym terminie. Obecnie rolę kierowcy testowego pełni Timo Glock.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje