Reklama

Kubica: Czeka nas całkiem inna jazda

Zdaniem Roberta Kubicy ciężko przewidzieć czy w zbliżającym się wyścigu o Grand Prix Belgii jego BMW Sauber podtrzyma niezłą formę zaprezentowaną w GP Europy w miniony weekend.

Na torze w Walencji polski kierowca zaliczył jeden ze swoich najlepszych wyścigów w tym sezonie F1 zajmując 8. lokatę i zdobywając kolejne punkty dla swojego teamu. Jednak teraz Kubicę czeka walka na torze Spa, który znacząco różni się od ulicznego toru w Walencji.

Reklama

- Myślę, że za naszym niezłym startem w Walencji stało kilka czynników takich, jak drobne usprawnienia bolidu, charakterystyczny tor oraz temperatury - mówi Polak. - Musimy zobaczyć, jak teraz będzie prezentował się bolid. Oczywiście chcemy co najmniej powtórzyć występ z Walencji na Spa, ale być może czeka nas całkiem inna jazda, więc naprawdę nie wiem, czego się spodziewać - tłumaczy.

Kubica stwierdził, że wobec trudności, na które napotyka w tym sezonie, zdobycie przez niego choćby jednego punktu jest niczym zajęcie miejsca na podium: - Dobre wyścigi zawsze cieszą, tym bardziej w tak ciężkim sezonie. Myślę, że dzisiaj nawet jeden punkt jest, jak podium rok temu.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje