Reklama

Hyundai w Formule 1?

Drugi na liście najbogatszych ludzi na świecie Meksykanin Carlos Slim złożył wizytę w siedzibie teamu Honda w angielskim Brackley - poinformował brytyjski dziennik "The Sun". Zdaniem gazety, Slim jest jednym z najpoważniejszych kandydatów zainteresowanych kupnem zespołu.

68-letni urodzony w Meksyku Slim, syn emigrantów z Libanu, jest właścicielem zarejestrowanej w Brazylii firmy telekomunikacyjnej Embratel. Jego majątek wyceniany jest na ponad 60 mld dolarów. Slim znany jest ze swojego zainteresowania motoryzacją, jest kibicem wyścigów Formuły 1 i rajdów samochodowych.

Reklama

Oprócz meksykańskiego miliardera na nieoficjalnej liście zainteresowanych kupnem zespołu jest jeden z bardziej znanych szwajcarskich funduszy inwestycyjnych, zamożny grecki armator Achilleas Kallakis i ...koreański koncern motoryzacyjny Hyundai Kia Automotive Group, który tą drogą chce wejść do Formuły 1.

Koncern Hyundai Kia Automotive Group jest jednym z promotorów i organizatorem pierwszego wyścigu o Grand Prix Korei Południowej, który ma się odbyć za dwa lata.

Jeżeli do końca 2008 roku nie znajdzie się nabywca, zespół Hondy zostanie rozwiązany.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy