Reklama

F1: Toyota prezentuje model TF102

Już 3 marca przyszłego roku na torze w Melbourne w GP Australii zadebiutuje zespół Toyoty. Japoński koncern oficjalnie przedstawił w Kolonii bolid TF102 i była to pierwsza prezentacja przed nowym sezonem F1.

Nowy bolid jest efektem olbrzymiej pracy i wielkich nakładów finansowych przeprowadzonych rzez niemiecki oddział Toyota Motorsport.

Reklama

Model przejechał w czasie ośmiu miesięcy testów 20 tysięcy kilometrów na torach całego świata. TF102 jest następcą prototypu TF101 i zachował białe i czerwone barwy Toyoty, które zostały wzbogacone przez loga głównych sponsorów Panasonica, AOL Timer Warner i Wella.

Bolid został zaprojektowany przez austriackiego weterana Gustava Brunnera i będzie napędzany silnikiem 10-cylindrowym Toyoty RVX-02. Jednostka napędowa została zaprojektowana przez Niemca Norberta Kreyera i jego zespół.

Swój silnik oraz samochód oznacza, że Toyota będzie drugim po Ferrari zespołem, który we własnym zakresie produkuje wszystkie istotne części. Koncern jest także pierwszą japońską firmą biorącą udział w MŚ F1 jako konstruktor od 1968 roku i w swoim oddziale w Kolonii zatrudnia już 550 osób.

Alan McNish i Mika Salo będą kierowcami zespołu Toyoty. Dla McNisha będzie to debiut w F1, ale Szkot ma już za sobą pracę kierowcy testowego w kilku zespołach F1. Salo ma na swoim koncie już 93. starty w F1.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje