F1. Kubica będzie brał w kolejnych testach

We wtorek na torze Yas Marina w Abu Zabi, gdzie w niedzielę rozegrano ostatni w sezonie wyścig Formuły 1, odbędą się ostatnie w tym roku testy teamów F1. W ekipie Alfa Romeo Racing Orlen będą jeździli Robert Kubica i Brytyjczyk Callum Ilott.

Początkowo testy w Dubaju były zaplanowane na trzy dni, ale w powodu zagrożenia Covid-19 ograniczono je tylko do jednego. Mieli w nich uczestniczyć wyłącznie młodzi kierowcy, którzy w dorobku nie mieli więcej niż dwa starty w F1, ale w drodze wyjątku do udziału dopuszczono także zawodników bardzie doświadczonych, którzy w sezonie 2020 z różnych przyczyn nie mieli stałego miejsca w ekipach wyścigowych.

Dzięki temu we wtorek pojedzie m.in. Kubica, kierowca rezerwowy i testowy w ekipie Alfy, który w tym roku uczestniczył tylko w pięciu treningach, oraz dwukrotny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso, który po przerwie wraca w 2021 do rywalizacji w zespole Renault.

W zajęciach będzie uczestniczyło osiem ekip, zabraknie dwóch - McLarena i Racing Point. Nie wolno będzie instalować nowych części, samochody muszą być w takiej samej specyfikacji, jak podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Prognoza pogody nie przewiduje opadów.

Zaplanowano dwie serie jazd; pierwsza od godziny 9 do 13, druga od 14 do 18.

Na torze F1 zadebiutuje sześciu kierowców. To Nyck de Vries w Mercedesie, Juri Vips w Red Bull, Guanyu Zhou w Renault, Robert Szwarcman w Ferrari, Yuki Tsunoda i Marino Sato (obaj w AlphaTauri).

W ekipie Haas będą jeździli Mick Schumacher i Nikita Mazepin, którzy "chrzest" w F1 już mają za sobą.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy