Reklama

Alonso ukarany, Kubica przed debiutem

Organizatorzy wyścigu o Grand Prix Węgier ukarali mistrza świata Formuły 1 - Hiszpana Fernando Alonso (Renault), za niebezpieczną jazdę podczas piątkowego treningu.

Do najlepszego przejazdu sobotnich kwalifikacji zawodnik będzie miał doliczone dodatkowe dwie sekundy.

W wyścigu na torze Hungaroring miejsce startowe jest kluczowe w walce o punkty - tor jest bardzo wąski, kręty i trudno na nim wyprzedzać. Kara jest więc dotkliwa.

Alonso jest liderem klasyfikacji generalnej - o 11 punktów wyprzedza Niemca Michaela Schumachera (Ferrari). Do zakończenia mistrzostw pozostało sześć wyścigów.

W niedzielę w Grand Prix Węgier zadebiutuje Polak Robert Kubica (BMW Sauber). To nie był piątek do jakiego przywykłem - powiedział Polak, który podczas drugiej sesji treningowej zanotował 10. czas.

Reklama

To nowy tor, a ja ścigałem się na nim raz - pięć lat temu i niewiele pamiętam. Przejechałem tylko pięć okrążeń na pełnej prędkości. Liczę, że podczas sobotniego treningu będziemy mogli wykonać więcej przejazdów - powiedział Kubica, który łącznie przejechał 11 okrążeń toru.

Tor jest dosyć wyboisty i ma małą przyczepność, więc nie mogłem się za bardzo rozpędzić. Samochód zachowywał się dobrze. Wymaga kilku poprawek, ale wiemy co trzeba zrobić - dodał polski kierowca.

Serwis specjalny: F1 w INTERIA.PL

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy