Volvo XC90 - duży SUV dla Twojej rodziny

Volvo XC90 to największy i najbardziej komfortowy SUV w gamie samochodów marki Volvo. Auto łączy ze sobą modną dziś i rozchwytywaną przez klientów stylistykę dużego SUV-a z komfortem, wygodą i poziomem wyposażenia charakterystycznym dla aut klasy wyższej. Jednocześnie to duże auto potrafi zapewnić też bardzo dobrą dynamikę na drodze, przy zachowaniu najwyższych w branży standardów bezpieczeństwa biernego i czynnego. W końcu mowa o Volvo, marce, która pojęcie „bezpieczeństwo” ma w swoich genach.

Duży może więcej

Volvo XC90 przy długości wynoszącej pokaźne 4953 mm, szerokości (z lusterkami bocznymi) 2140 mm oraz wysokości 1776 mm nie pozostawia ani trochę miejsca na jakiekolwiek kompromisy w kwestii przestronności kabiny pasażerskiej czy bagażnika. Jednocześnie kierowca tego dużego SUV-a nie musi obawiać się kłopotliwego manewrowania. W tym zakresie auto oferuje bardzo bogate cyfrowe wsparcie: system kamer dookólnej obserwacji z rzutem z góry, przekazujący obraz z każdej strony w czasie rzeczywistym. Dodatkowo bardzo precyzyjnie działające czujniki zbliżeniowe dbają o to, by kierowca nie zarysował dowolnego elementu auta włącznie z dużymi felgami ze stopów lekkich. Kolejnym wsparciem dla kierowcy jest system całkowicie automatyczne parkowania Park Assist Pilot, który nie tylko sam odnajdzie miejsce odpowiadające gabarytom szwedzkiego SUV-a, ale również samodzielnie, bezpiecznie zaparkuje w odnalezionym miejscu.

Auto dla dużej rodziny

Volvo XC90 w 2019 przeszło facelifting, który jednak nie zmodyfikował zanadto doskonale rozpoznawalnego nadwozia tego budzącego szacunek na drodze auta. Zmiany skupiły się na najważniejszej kwestii - dalszej poprawie bezpieczeństwa, zwiększeniu komfortu wnętrza i przede wszystkim, na unowocześnieniu elektronicznych systemów pokładowych Volvo XC90. Szwedzki SUV oferowany jest obecnie w wersji pięciomiejscowej, a także w odmianie z trzema rzędami foteli, czyli siedmioosobowej. Warto podkreślić, że dzięki bardzo dobrze rozplanowanej przestrzeni kabiny pasażerskiej, optymalnie wykorzystującej pokaźne gabaryty pojazdu, nie jest to kolejne rodzinne auto, w którym miejsca w ostatnim rzędzie można traktować jako awaryjne. W trzecim rzędzie foteli w Volvo XC90 zmieszczą się nie tylko małe dzieci, ale również dorośli pasażerowie.

Komfort dla każdego

Volvo XC90 rozpieszcza każdego pasażera i dotyczy to również wersji z siedmioma miejscami. Czterostrefowa klimatyzacja nie tylko dba o komfort cieplny, ale dodatkowo dzięki wydajnemu i wyróżniającemu markę Volvo systemowi wielopoziomowej filtracji powietrza z neutralizacją pyłów zawieszonych PM 2.5, drobnoustrojów i alergenów, podczas podróży wszyscy oddychają czystym powietrzem, bo ma niebagatelny wpływ zarówno na koncentrację kierowcy jak i samopoczucie pasażerów.

Dynamika i bezpieczeństwo

Volvo XC90 oferowane jest aktualnie w bardzo szerokiej gamie jednostek napędowych. Klienci mają do wyboru wersje z układem miękkiej hybrydy wspierającej zarówno jednostkę wysokoprężną, jak i silniki benzynowe, a oprócz tego w gamie modelowej dużego SUV-a znajduje się również topowa odmiana z najmocniejszym napędem hybrydowym plug-in (Volvo XC90 Plug-In Hybrid Recharge). Szwedzka marka zadbała jednak o to, by mocy nie brakowało bez względu na wybraną jednostkę napędową. Zakres dostępnych mocy w tym modelu obejmuje wartości od 249 KM w wersji Volvo XC90 B5 AWD z silnikiem wysokoprężnym łączonym z instalacją miękko-hybrydową, aż do 390 KM w Volvo XC90 Recharge czyli hybrydzie plug-in, w której dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy jest wspierany przez dodatkowy silnik elektryczny. Warto też zaznaczyć, że topowa, najmocniejsza wersja Volvo XC90 Recharge jest oferowana wyłącznie jako auto siedmiomiejscowe.

Przeczytaj więcej o hybrydowym XC90

Wsparcie kierowcy

Pod względem systemów bezpieczeństwa, Volvo od lat wyznacza standardy w branży motoryzacyjnej. Nic zatem dziwnego, że w topowym SUV-ie w gamie szwedzkiej marki na pokładzie otrzymujemy cały zaawansowany ekosystem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Misją Volvo jest sprawić, by nikt w nowym Volvo nie zginął, ani nie odniósł poważnych obrażeń w wypadku drogowym. Nowe Volvo XC90 oprócz chroniących użytkowników elementów konstrukcyjnych, takich jak poduszki i kurtyny powietrzne, czy strefy zgniotu, wyposażone jest w szeroki zakres układów wspomagania kierowcy, które mogą skutecznie pomóc w uniknięciu kolizji lub w złagodzeniu jej skutków. Każde nowe Volvo XC90, bez względu na wybraną przez klienta odmianę auta, wyposażone jest w systemy inteligentnego unikania kolizji zarówno z innymi pojazdami, jak i z pieszymi czy rowerzystami. W razie potrzeby systemy te alarmują kierowcę o potencjalnym niebezpieczeństwie, a w razie braku reakcji lub w przypadku, gdy ta reakcja jest niedostateczna system może automatycznie zatrzymać pojazd. Kolejnymi rozwiązaniami odpowiedzialnymi za zwiększenie bezpieczeństwa podróży jest układ utrzymania pasa ruchu oraz układ run-off road mitigation. Zadanie obu systemów jest podobne, pomagają one utrzymać pojazd na pasie ruchu. Gdy kierowca przypadkowo zacznie zjeżdżać z drogi lub zmieniać pas na trasie szybkiego ruchu bez uruchomienia kierunkowskazu (co traktowane jest jako niezamierzona zmiana pasa ruchu) auto samodzielnie skoryguje tor jazdy ustawiając pojazd z powrotem na właściwym pasie ruchu.

Nowe Volvo wyposażone jest także w układ ostrzegający o obiektach zbliżających się z boku, co jest szczególnie przydatne w sytuacji wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca parkowania na drogę. W razie wykrycia poruszającego się poprzecznie pojazdu. Szczególnie innowacyjnym rozwiązaniem jest system komunikacji w chmurze, pozwalający udostępniać pomiędzy samochodami Volvo istotne informacje o warunkach na drodze. Na przykład, gdy jadące kilka kilometrów przed nami inne Volvo wykryje śliską nawierzchnię, wyśle w chmurę stosowne informacje, które trafią do innych aut Volvo odbywających podróż tą samą trasę, co pozwoli kierowcy przygotować się na nową sytuację.

Volvo XC90 to SUV w pełnym znaczeniu tego słowa. Auto przestronne, komfortowe, pakowne, stanowiące pod względem bezpieczeństwa i wygody podróży wzorzec w swojej klasie.

 

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy