Volkswagen to dobry wybór!

Zakup nowego samochodu wiąże się z dużą dawką emocji, to z reguły jeden z ważniejszych zakupów w życiu. Chcemy wybrać jak najlepiej, porównujemy różne modele, wersje silnikowe i wyposażenie, zastanawiamy się nad kolorem. Finalnie jednak prawie zawsze o wyborze decyduje cena. To błąd, bowiem dopiero po podsumowaniu wszystkich wydatków związanych z zakupem, ale także utrzymaniem oraz odsprzedażą samochodu, jesteśmy w stanie kompleksowo porównać ze sobą kilka modeli.

Całkowite koszty utrzymania samochodu różnią się w zależności od producenta oraz modelu. Wpływ na to ma kilka elementów. Niektóre samochody uda się szybko i dobrze odsprzedać po kilku latach, ale są i takie, które długo będą czekały na nowego właściciela. To dość istotne, bowiem utrata wartości to największy koszt związany z samochodem. Jest to jeden z powodów, dla którego warto wybrać Volkswagena, bo auta tej marki są cenione i poszukiwane na rynku wtórnym, a przy tym, jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Eurotax*, tracą na wartości mniej niż konkurenci. Czteroletni Passat z silnikiem TDI może być wart nawet kilkanaście tysięcy więcej w porównaniu z jednym z bezpośrednich rywali. Ponadto Volkswagen od lat jest najczęściej wyszukiwaną marką na portalu ogłoszeniowym OTOMOTO, co świadczy o olbrzymim popycie, np. na Golfa czy Passata.

W trakcie eksploatacji sporo kosztuje także paliwo. Silniki TSI i TDI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem są dynamiczne i oszczędne - Golfem 1.6 TDI po zatankowaniu do pełna można przejechać nawet 1315 km, czyli z Warszawy do Gdańska, następnie do Zakopanego, a w baku wciąż będzie paliwo. Passatem dojedziemy jeszcze dalej.

Warto zwrócić uwagę także na koszty serwisowania i części. Volkswagen pozytywnie zaskakuje, bo na przeglądy wystarczy jeździć nawet co 30 tys. km, a to zdecydowanie rzadziej w porównaniu z wieloma konkurentami. Odwołując się do zestawienia przygotowanego przez Eurotax*, Passat 2.0 TDI przez 4 lata i 60 tys. km będzie tańszy w serwisowaniu od jednego z rywali aż o 2900 zł. Ponadto koszty te można dodatkowo obniżyć korzystając z bardzo atrakcyjnych pakietów serwisowych.

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z nowoczesnych narzędzi finansowania, dzięki którym samochody stają się bardzo przystępne. W przypadku kredytu EasyDrive można dokonać niewielkiej wpłaty własnej, następnie przez 3 lub 4 lata jeździć nowoczesnym, dopasowanym do potrzeb samochodem, spłacając bardzo niskie miesięczne raty. Po zakończeniu umowy samochód można oddać i - na przykład - wybrać nowy model Volkswagena. Można też spłacić auto jednorazowo lub w ratach.

Z pewnością decyzję o zakupie samochodu należy podejmować świadomie. Aby pomóc w wyborze, Volkswagen przygotował sekcję poświęconą całkowitym kosztom użytkowania na stronie www.volkswagen.pl. Można tam znaleźć kompleksowe porównanie Golfa i Passata z kilkoma konkurentami. Gdy zsumujemy wszystkie wydatki okaże się, że Volkswagen zaskakuje niskimi kosztami użytkowania. Volkswagen to dobry wybór.

* wyliczenia przygotowane przez Eurotax na zlecenie marki Volkswagen z 1 grudnia 2016, więcej informacji na www.volkswagen.pl.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy