Nowy rozdział w historii Skody? Sprawdzamy, co ma w sobie Scala

Skoda Scala otrzymała w 2019 r. prestiżową nagrodę w konkursie Red Dot Award w kategorii Product Design. W ten sposób doceniono jej atrakcyjną sylwetkę i dynamicznie zaprojektowane nadwozie. Podczas trwającej właśnie wyprzedaży w Skodzie możemy kupić ją aż o 6,5 tys. zł taniej. O jej wyjątkowości świadczą jednak nie tylko harmonijne proporcje, wyraziste kontury, opływowe, aerodynamiczne nadwozie oraz nowoczesna, a zarazem sportowa bryła. Co jeszcze sprawia, że Scalę można uznać za pojazd przełomowy dla całej marki? Sprawdziliśmy!

Bezpieczeństwo to priorytet

Skoda Scala należy do grona najbezpieczniejszych pojazdów kompaktowych. Świadczy o tym choćby pięciogwiazdkowa nota, którą otrzymała w niezależnych testach Euro NCAP. Takiej ocenie trudno się jednak dziwić. Auto już w standardzie wyposażone jest przecież w systemy Lane Assist i Front Assist. Pierwszy z nich, za pomocą kamery umieszczonej na przedniej szybie, wykrywa granice pasa ruchu oraz oznaczenia dróg i na tej podstawie ostrzega o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (w razie braku reakcji ze strony kierowcy samochód sam może skorygować tor jazdy, aby uniknąć nieprzyjemnych incydentów). Drugi z systemów - Front Assist - monitoruje tymczasem nieustannie przestrzeń przed samochodem, zapobiegając kolizjom z pojazdami poprzedzającymi (sensory wykrywają także pieszych i rowerzystów). Jeśli czujniki znajdujące się na pokładzie Scali wykryją, że ryzyko stłuczki jest wysokie, samoczynnie podniosą ciśnienie panujące w układzie hamulcowym zwiększając w ten sposób siłę hamowania, a nawet automatycznie zainicjują manewr hamowania awaryjnego.

Scala może być również opcjonalnie wyposażona w system Side Assist ostrzegający o pojazdach znajdujących się w martwym polu lub o pojazdach nadjeżdżających z tyłu (czujniki reagują na obiekty znajdujące się nawet w odległości 70 metrów od samochodu). Oprócz konwencjonalnych czołowych poduszek powietrznych, chroniących zarówno kierowcę, jak i pasażera, w pojeździe znaleźć się mogą również poduszki osłaniające kolana kierowcy, a także boczne poduszki powietrzne, minimalizujące ryzyko urazów występujących w trakcie zderzenia bocznego (we wnętrzu Scali może się łącznie znaleźć aż dziewięć poduszek powietrznych).

 

Ile kosztuje Scala, najnowszy kompakt Skody? Cenę sprawdzisz tutaj

Nowoczesne technologie w służbie komfortu

Scala może być też wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań podnoszących komfort i wygodę kierowcy oraz towarzyszących mu pasażerów. Jednym z takich elementów jest adaptacyjny tempomat ACC, który w czasie rzeczywistym dostosowuje prędkość samochodu do prędkości poprzedzającego pojazdu. System jest w stanie utrzymać prędkość zadaną przez kierowcę aż do 210 km/h i - w razie wykrycia niebezpiecznej sytuacji na drodze - może samoczynnie zainicjować manewr hamowania awaryjnego.

Na pokładzie najnowszego kompaktu Skody znaleźć się może również wiele innych czujników i technologii, które do tej pory zarezerwowane były dla aut klasy premium (wiele z nich spotkamy choćby w luksusowym Superbie). Część z nich wchodzi w skład wyposażenia standardowego (jak np. czujnik zmierzchu Easy Light Assist), inne dostępne są w ramach wyposażenia dodatkowego. Do tych drugich należą m.in. kamera cofania, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, półautomatyczny system Park Assist wspomagający parkowanie równoległe, bezkluczykowy system dostępu do samochodu KESSY, asystent świateł mijania z funkcja automatycznego włączania oświetlenia po zmierzchu lub w czasie deszczu Auto Light Assist z układem Light and Rain Assist czy elektrycznie zamykana pokrywa bagażnika oraz regulowany elektrycznie fotel kierowcy.


Ile kosztuje Scala, najnowszy kompakt Skody? Cenę sprawdzisz tutaj

Bądź zawsze w kontakcie ze światem

W Scali znalazło się również miejsce dla wielu zaawansowanych systemów łączności, które sprawiają, że podróżujące w niej osoby mogą pozostać w stałym i niezakłóconym kontakcie ze światem. Spora w tym zasługa opcjonalnego wirtualnego kokpitu z zestawem cyfrowych wskaźników, zaawansowanego systemu infotainment, który można obsługiwać m.in. za pomocą predefiniowanych gestów oraz nowoczesnej nawigacji 3D. Scala może być również wyposażona w pełen pakiet usług Skoda Connect, dzięki którym da się ją obsługiwać zdalnie, za pomocą połączonego z nią smartfonu. W ten sposób można ją np. zamknąć lub odblokować; za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na telefonie komórkowym można również zapalić lub zgasić światła czy sprawdzić podstawowe informacje o pojeździe.

Scala może być ponadto wyposażona w zaawansowany, 10-głośnikowy zestaw audio Skoda Sound System o łącznej mocy 405 W (głośnik centralny ulokowano w desce rozdzielczej, a niskotonowy w bagażniku), hotspot WiFi i technologię Smartlink+, kompatybilną z Apple CarPlay i Android Auto, czy usługę Mirror Link, dzięki której pulpit telefonu komórkowego oraz wszystkie treści multimedialne zapisane w jego pamięci da się za jednym dotknięciem wyświetlić na ekranie pojazdu. To wszystko czyni ze nowego kompaktu Skody samochód w pełni przygotowany na wyzwania, jakie przed nim i przed jego właścicielem stawia codzienność.

 

Ile kosztuje Scala, najnowszy kompakt Skody? Cenę sprawdzisz tutaj

Komfort i bezpieczeństwo w atrakcyjnej cenie

Przy tym wszystkim Skoda Scala może zaoferować imponującą przestrzeń bagażową (pojemność bagażnika wynosi 467 litrów, ale po złożeniu oparć tylnej kanapy da się ją zwiększyć aż do 1410 litrów) i niewielkie zużycie paliwa, w cyklu mieszanym wynoszące od 4,6 l/100 km do 6,7 l/100 km (w cyklu WLTP). Warto podkreślić, że jeśli na zakup Scali zdecydujemy się w ramach trwającej właśnie wyprzedaży rocznika 2020, możemy otrzymać upust cenowy sięgający maksymalnie 6,5 tys. zł. Rabat ten można otrzymać na wszystkie wersje wyposażeniowe, w tym także na najlepiej skonfigurowane warianty Style i Monte Carlo. Co ciekawe, najnowszy kompakt Skody Volkswagena jest w tej chwili dostępny już od ok. 600 zł netto miesięcznie.

Zakup auta można sfinansować na przynajmniej kilka różnych sposobów. Producent oferuje wiele dogodnych form finansowania, począwszy od zwykłego kredytu, przez leasing dla osób prywatnych, a na leasingu dla firm skończywszy. Niezależnie od tego, z której oferty zdecydujemy się skorzystać, wybrany samochód będziemy mogli zwrócić do salonu już po 2 latach i wymienić na nowy, jeszcze lepiej dopasowany do naszych bieżących potrzeb i oczekiwań.


Ile kosztuje Scala, najnowszy kompakt Skody? Cenę sprawdzisz tutaj

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy