NNW dziecka to pomoc w razie zachorowania na pneumokoki

Jeśli Twoje dziecko chodzi do żłobka, przedszkola czy szkoły, doskonale wiesz, co oznacza początek jesieni – wraz z pierwszymi chłodami zaczyna się fala infekcji. Niestety czasem kończy się to poważnie – inwazyjną chorobą pneumokokową i pobytem w szpitalu. I tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie w LINK4 NNW Dziecko, które chroni nie tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Nie wszyscy wiedzą, że tzw. NNW szkolne, oprócz ochrony w typowych sytuacjach nieszczęśliwych wypadków, jak złamanie ręki czy skręcenie kostki, posiada dużo szerszy zakres. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie NNW w ramach LINK4 obejmuje również wstrząśnienie mózgu oraz zachorowanie na sepsę lub chorobę pneumokokową. A dodatkowo gwarantuje zwrot kosztów leków, jeśli dziecko zachoruje np. na boreliozę po ukąszeniu przez kleszcza.

Jak skuteczna to pomoc, przekonała się pani Marzena (32 l.) z Inowrocławia, której 2-letnia córeczka zachorowała na inwazyjną chorobę pneumokokową. Swoją historię opowiedziała podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym, gdy przedłużyła umowę w LINK4.

Reklama

Zaczęło się od zwykłego kataru i lekkiej gorączki. Moja córeczka Amelka chodzi do żłobka. Takie infekcje jesienią to norma wśród maluszków w grupie, więc początkowo nie czułam zaniepokojenia. Lekarz przepisał podstawowe leki i Amelka została w domu. Niestety z dnia na dzień choroba się rozwijała, nie pomagały domowe sposoby, syropy i leki na gorączkę.

Okropny kaszel nie pozwalał malutkiej zmrużyć nocą oka, no i ta temperatura. Kiedy po kilku dniach po raz kolejny lekarz zbadał Amelkę, okazało się, że ze zwykłej infekcji zrobiło się poważne zapalenie płuc. Amelka trafiła do szpitala.

To był okropny czas. Nawet silne antybiotyki początkowo nie przynosiły ulgi, Amelka cały czas płakała i bała się kroplówek. Na szczęście czuwałam przy niej non stop i uspokajałam, jak mogłam. Córeczka spędziła w szpitalu dziesięć dni, a potem jeszcze bardzo długo dochodziła do zdrowia w domu.

Dzięki temu, że co roku pamiętam o tym, by ubezpieczyć całą naszą rodzinę w LINK4, nie zostaliśmy w kłopotach bez pomocy. W ramach NNW dostaliśmy od ubezpieczyciela jednorazową wypłatę w wysokości tysiąca złotych.           

Natomiast dzięki pakietowi Szybka Pomoc dla Dziecka miałam też zapewnione łóżko przy małej w szpitalu w trakcie całego czasu spędzonego przez nią na oddziale. Opieka LINK4 w trakcie choroby córki to była dla mnie duża pomoc, tym bardziej że koszty leków i moja przedłużająca się nieobecność w pracy dały się boleśnie odczuć w domowym budżecie.

Historia pani Marzeny nie jest odosobniona. Agenci każdego dnia stykają się z sytuacjami, w których ubezpieczenie dziecka to bardzo realna pomoc w różnych losowych zdarzeniach.

W ramach LINK4 Mama samodzielnie możemy decydować, co chcemy włączyć w skład ubezpieczenia swojej pociechy. Do wyboru jest NNW Dziecko z sumą nawet do 100 tysięcy złotych, Assistance Zdrowie czy Szybka Pomoc. W zamian klient otrzymuje kompleksową ochronę:

●       NNW Dziecko (z sumą ubezpieczenia 15 tys. zł, 25 tys. zł, 50 tys. zł i  100 tys. zł), obejmuje ochroną nie tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków (uszczerbek na zdrowiu, wstrząśnienie mózgu, pobyt w szpitalu, śmierć dziecka), ale też zachorowania na sepsę oraz inwazyjną chorobę pneumokokową;

●       Assistance Zdrowie - pakiet medyczny dla dziecka - obejmujący w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku konsultacje telefoniczne z pediatrą przez całą dobę 7 dni w tygodniu, organizację i pokrycie połowy kosztów wizyty u lekarza specjalisty, a także zorganizowanie i pokrycie po nieszczęśliwym wypadku wizyty u rehabilitanta oraz organizacja i pokrycie kosztów wizyty u psychologa.

●       Assistance - Szybka Pomoc, w którego zakresie znajduje się m.in. w przypadku nieszczęśliwego wypadku - organizacja i pokrycie kosztów (do ustalonych limitów) leków i sprzętu rehabilitacyjnego, zorganizowanie i pokrycie kosztów korepetycji dla dziecka, jeżeli z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku dziecko jest nieobecne w szkole dłużej niż 7 dni, a także do zapewnienia łóżka szpitalnego dla prawnego opiekuna dziecka, które w wyniku wypadku lub choroby musi przebywać w szpitalu.

Na stronie internetowej: www.link4mama.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity, znajdują się na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4

Advertisement
materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy