Awaria na drodze – doraźna naprawa czy laweta? Jak znaleźć sprawdzoną i profesjonalną firmę holowniczą?

Coroczne wizyty w Stacji Kontroli Pojazdów oraz częste wizyty u mechanika nie gwarantują bezawaryjnej jazdy. Auto stojące na poboczu z włączonymi światłami awaryjnymi jest często spotykanym widokiem na naszych drogach. Nie umiem odpowiedzieć jak się ustrzec od awarii, ale wiem, że w takiej kryzysowej sytuacji warto mieć numer telefonu do zaufanej pomocy drogowej.

Kiedy auto ulega awarii, można spróbować naprawić je na drodze, jednak nie zawsze mamy przy sobie niezbędne narzędzia oraz potrzebne części a przede wszystkim wielu z nas nie dysponuje wiedzą i odpowiednimi umiejętnościami. Wiele osób uważa, że idealnym rozwiązaniem jest usługa mobilnego mechanika. Jak pokazują popularne programy telewizyjne o tematyce motoryzacyjnej takie mobilne usługi są zdecydowanie droższe od napraw wykonywanych w stacjonarnym warsztacie. Jak pokazuje życie takie naprawy wykonywane w miejscu awarii mają charakter doraźny, a w późniejszym czasie i tak musimy odwiedzić warsztat. Zamiast prowizorycznych napraw wykonywanych w pośpiechu na środku drogi warto rozważyć dostarczenie auta do zaufanego mechanika na platformie autolawety. 

Wiele osób, które nigdy nie korzystało z usług pomocy drogowej nie posiada telefonu do firmy holowniczej. Co zrobić, aby znaleźć sprawdzonego usługodawcę. Z pomocą przychodzi nam Internet. Dzisiaj wszyscy korzystają ze smartfonów, wyposażonych w dostęp do sieci internetowej. Szukanie pomocy, kiedy nastąpi awaria jest niezwykle stresującą czynnością. Należy pamiętać, że kiedy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej szukane frazy na ekranie wyświetli się długa lista firm. W wyborze może pomóc ranking Google sporządzony na podstawie zweryfikowanych opinii klientów. Z doświadczenia wiem, że firmy oferujące holowanie aut osobowych, terenowych oraz dostawczych posiadają najlepszą ofertę dopasowaną do klienta.  

W trakcie przyjmowania zgłoszenia operator pomocy drogowej zada kilka szczegółowych pytań. Jednym, z nich będzie prośba o określenia miejsca, gdzie stoi uszkodzone auto. W tym celu przydatną umiejętnością jest umiejętność wysyłania pinezki z map Google lub przesyłanie dokładnych współrzędnych geograficznych. Trzecią opcją jest podanie skąd, dokąd się podróżowało, jaką drogą oraz numer słupka drogowego.  

 Drugim pytaniem często jest, jakie auto uległo awarii. Informacja jest niezwykle istotna, gdyż pozwala wysłać na miejsce odpowiednią lawetę. Brak takiej informacji może spowodować, że do auta dostawczego zostanie zadysponowana laweta przystosowana do holowania aut osobowych, która nie będzie wstanie zabrać naszego auta. 

Trzecim pytaniem jest zazwyczaj, co się stało. Istotna jest informacja czy uszkodzeniu uległo zawieszenie auta, czy koła są sprawne oraz jaka jest skrzynia biegów w pojeździe- automatyczna czy manualna. Te z pozoru nieistotne informacje są kluczowe w ustaleniu jaki specjalistyczne oprzyrządowanie pomocy drogowej, takich jak rolki pod uszkodzone koło, ślizgi do wciągania aut lub dodatkowe klucze niezbędne do odblokowania automatycznej skrzyni biegów, będzie potrzebne do bezpiecznego załadunku. Posiadanie profesjonalnego osprzętu do holowania uszkodzonych pojazdów, zazwyczaj świadczy na ile profesjonalna jest firma, z którą mamy kontakt. 

Po zakończeniu usługi warto podzielić się z innymi użytkownikami Googla swoją opinią o firmie, która wykonywała usługę. Warto napisać kilka słów o tym co nam się podobało, a co nie. Opinie zamieszczane w Internecie pozwalają innym wybrać najbardziej rzetelnych wykonawców oraz relatywnie wpływają na wysoki poziom oferowanych usług. Czasy trzech CCC, czyli cena czyni cuda odchodzą już w przeszłość, a klienci oczekują usług świadczonych na najwyższym poziomie przy użyciu nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu. Chcesz dowiedzieć się więcej co zrobić w przypadku awarii samochodu? Zapraszamy na lawetabialystok.pl

 Artykuł sponsorowany

 

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy