Reklama

Trabanty w Stilo

Nasze kartonowe samochody miały być jedną z atrakcji Festiwalu Filmowego w Łebie. Festiwal odwołano i z tej przyczyny organizator Klub Karton Trabant zorganizował zlot w małej osadzie o obco brzmiącej nazwie Stilo. Aby do niej dotrzeć, błądząc po okolicy, pokonaliśmy kilkanaście kilometrów błotnistej drogi. Na miejscu powstało niezłe zamieszanie, gdy ciche, rodzinne pole namiotowe, położone w uroczym zakątku Księstwa Łebskiego zaczęło wypełniać się gryzącym w oczy dymem z rur wydechowych. Na szczęście udało nam się uniknąć konfliktów z wypoczywającymi wczasowiczami.

Na zlot przyjechało blisko 60 trabantów z całej Polski. W większości wszystkie były poddane tuningowi. Wyglądały naprawdę bardzo ładnie. Impreza przebiegała w miłej i przyjacielskiej atmosferze, dyskusje i zabawy przy ognisku trwały prawie do rana. Kilku pojazdom nie udało się dotrzeć do celu, inne naprawiane były podczas zlotu. Ten model tak ma, bardzo lubi, gdy się w nim trochę pogrzebie.

Zgodnie z planem, drugiego dnia zlotu wyjechaliśmy na paradę do Łeby. Podczas przejazdu jeden z kierowców prowadząc dostawczego forda, tak się zapatrzył na sznur trabantów, że zjechał z drogi niszcząc oponę w przednim kole. Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Zgodnie z przewidywaniem, niekończący się sznur trabantów, zablokował całkowicie ruch w tej małej miejscowości. Takich tłumów dawno nie widziałem, niemal co trzecia osoba miała w ręku kamerę. W końcu zaparkowaliśmy swoje pojazdy przy dworcu, na jedynym wolnym placu w mieście. Ktoś jeszcze zapalił gumę, ktoś parkując zawisł nad torami jedną osią i na tym zlot się zakończył.

Reklama

Właścicielami przybyłych na zlot trabantów byli przeważnie ludzie młodzi, zaczynają oni swoją przygodę z motoryzacją. Choć auto nie cieszy się dobrą opinią, to jego niska cena i mały koszt eksploatacji powoduje, że jest on częstym przedmiotem tuningu. Naprawdę niewielkim kosztem można dowolnie zmieniać wygląd swojego ukochanego autka.

Tekst i zdjęcia: Leon Kamiński

* ta informacja pochodzi z magazynu AutoTuning którego najnowszy numer dostępny jest w kioskach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zlot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy