Reklama

Rewolucja silnikowa u Mazdy

Inżynierowie z Mazdy kończą właśnie pracę nad nową rodziną jednostek napędowych.

Pierwsza jednostka z serii "sky" już w przyszłym roku pojawi się pod maską modelu CX-7. Auto z nowym sercem zadebiutować ma na przyszłorocznym Frankfurt Motor Show. Następnie jednostka trafi również do modelu 6.

Benzynowa, czterocylindrowa, rzędowa konstrukcja, która charakteryzować ma się głównie niewielkim tarciem i niską masą, wyposażona jest we wtrysk bezpośredni (z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi). Dwulitrowy motor osiągać ma moc maksymalną 165 KM i - przynajmniej w przypadku modelu 6 - zużywać o około 15% mniej paliwa niż obecny silnik. Trwają też zaawansowane prace nad wysokoprężną wersją, która zużywać ma tylko 4 litry oleju napędowego na 100 km (emisja CO2 105 gramów/km). Jednostki seryjnie wyposażone będą w system start&stop.

Nowe silniki najprawdopodobniej trafią też pod maskę nowego crossovera Mazdy - modelu CX5 - który przed końcem przyszłego roku pojawić ma się na rynku w roli konkurencji dla mitsubishi ASX i nissana juke.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NAD | rewolucja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy