Reklama

Przechodniu, uważaj!

Opublikowane dzisiaj wyniki najnowszych testów zderzeniowych przeprowadzonych przez EuroNCAP dowodzą, że pewni producenci wciąż ignorują kwestie bezpieczeństwa.

W kategorii pojazdów MPV, po raz kolejny, czarną owcą okazał się chrysler voyager uzyskując wynik zaledwie dwóch gwiazdek.

EuroNCAP po raz pierwszy zajęło się badaniem tego typu pojazdów w 1999 roku. Wówczas tylko dwa z ośmiu testowanych samochodów uzyskały zadowalający wynik - 4 gwiazdki. W konsekwencji większość producentów położyła większy nacisk na kwestie bezpieczeństwa w tego typu pojazdach, czego dowodem może być np. bardzo dobry wynik forda S-MAXa, który w ostatnim badaniu otrzymał aż 36 punktów i 5 gwiazdek.

Przykład voyagera pokazuje, że w sprzedaży wciąż są jeszcze pojazdy, których konstrukcja, na przestrzeni ponad 7 lat, prawie wcale się nie zmieniła.

Test voyagera (z kierownicą po prawej stronie) wykazał, w razie wypadku ryzyko poważnego uszkodzenia ciała lub śmierci jest wciąż zbyt wysokie.

Przedstawiono także rezultaty ochrony pieszych. I w tym przypadku voyager okazał się najgorszym pojazdem w zestawieniu. Jego wynik może budzić przerażenie - samochód nie otrzymał w tej kategorii ani jednej gwiazdki. Podobnie żałosnym wynikiem, tyle że w roku 2005, "poszczycić" się mógł jeep grand cherokee - również produkowany przez koncern chryslera.

Reklama

Oto najnowsze wyniki testów zderzeniowych przeprowadzonych przez EuroNCAP:

MPV:

Chrysler voyager

wynik ogólny: 2 gwiazdki

ochrona dzieci: 4 gwiazdki

ochrona pieszych: 0 gwiazdek

Małe samochody terenowe:

Chevrolet captiva

wynik ogólny: 4 gwiazdki

ochrona dzieci: 3 gwiazdki

ochrona pieszych: 2 gwiazdki

Kabriolety:

Volkswagen eos

wynik ogólny: 4 gwiazdki

ochrona dzieci: 4 gwiazdki

ochrona pieszych: 2 gwiazdki

Małe samochody rodzinne:

Volvo C30

wynik ogólny: 5 gwiazdek

ochrona dzieci: 4 gwiazdki

ochrona pieszych: 1 gwiazdka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ochrona

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy