Reklama

Paliwo z Biedronki?

Paliwo jest coraz droższe. Piszemy o tym prawie codziennie. Ale drożeje nie tylko etylina. Także cena oleju napędowego idzie w górę. Niektórzy nasi czytelnicy maja swoje sposoby, aby jeździć taniej.

Oto list, z którego dowiecie się, że można tankowac w... Biedronce.

Mam pewien problem otóż (?) już od dawna praktykuje tą metodę i tankuje czysty olej roślinny np. z Biedronki po 2,66 za 1 litr do mojego diesla po małych modyfikacjach. Przeróbkę mego auta skonstruowałem tak żeby nie kosztowała więcej jak 150 zł, ale pojawiają się problemy natury prawnej. Dochodzą mnie glosy ze trzeba uiszczać akcyzę za olej roślinny (w 100% olej roślinny bez żadnych chemicznych uszlachetniaczy i dodatków).

Jestem w kropce i nie wiem jak mam interpretować ustawę o paliwach. Jest w niej wiele niejasności co jest paliwem a co nie? Noszę się z zamiarem sprzedaży oleju osobom trzecim. Naturalnie nie będzie to stacja paliw tylko sprzedaż oleju roślinnego luzem.

Reklama

I znowu nasuwa się pytanie - jeżeli będzie on używany do tankowania czy nie pojawi się i jakiś nadgorliwy urzędnik zażąda akcyzę?

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | olej | biedronki | paliwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje