Nowy model VW zadebiutuje na targach elektroniki. To następca Passata

Na początku przyszłego roku Volkswagen odsłoni karty dotyczące kolejnego modelu elektrycznego w swojej gamie. Zaprezentuje go na targach elektroniki użytkowej.

Volkswagen zaprezentuje nowy samochód elektryczny na targach CES

Producenci samochodów coraz chętniej pojawiają się na targach elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show). Wykorzystują swoją obecność do zaprezentowania nowych technologii, ale także modeli. Z drugiej z możliwości skorzysta właśnie Volkswagen. Na targach zamierza zaprezentować swój nowy model elektryczny.

Póki co producent nie podaje żadnych szczegółów na temat auta. Można jednak pokusić się o pewne przypuszczenia. Najprawdopodobniej modelem zaprezentowanym na targach będzie ID. Aero. Prognozy te nie są bezzasadne. Koncept został zaprezentowany pod koniec czerwca tego roku. Jego rynkowa premiera została zapowiedziana na drugą połowę 2023 roku. Pojawiały się również zakamuflowane prototypy jeżdżące po drogach.

Reklama

Nowym modelem Volkswagena może być ID. Aero

ID. Aero (a w wersji produkcyjnej być może już jako ID.7) ma być elektrycznym sedanem. Według informacji podanych w czasie premiery konceptu, nowy model będzie miał 5 metrów długości. Opływowy kształt nadwozia ma przyczyniać się do osiągnięcia niskiego współczynnika oporu powietrza - 0,23. Nie znamy szczegółów na temat napędu zastosowanego w ID. Aero/ ID.7. Z informacji podanych przez producenta wiadomo jedynie, że w samochodzie znajdzie się akumulator o pojemności 77 kWh, a zasięg "elektrycznego Passata" ma wynosić nawet 620 km.

Kiedy poznamy nowy model Volkswagena?

O tym, jako będzie nazywało się auto, które dołączy do gamy modelowej Volkswagena, dowiemy się już niedługo. Targi CES odbędą się w dniach 5-8 stycznia. Volkswagen nie wyrusza na nie tylko z nowym modelem (choć ten raczej będzie budził największe emocje). Na swoim stanowisku w Las Vegas Convention Center w Tech East marka pokaże również zaktualizowaną wersję dobrze znanego modelu - ID.4, a także europejską odmianę ID. Buzz.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy