Reklama

​Nowa Skoda Fabia jeszcze w tym roku!

Mija właśnie siódmy rok od debiutu obecnej generacji Skody Fabii, a to oznacza, że dni rynkowej kariery auta są już policzone. Firma z Mlada Boleslav zaprezentuje zupełnie nową Fabię już w październiku, na salonie motoryzacyjnym w Paryżu.

Wygląd auta trzymany jest ciągle w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że - tak jak pozostałe nowe modele koncernu Volkswagena - samochód wykorzystywać ma modułową płytę podłogową MQB. W palecie jednostek napędowych znajdą się nowe silniki, które - ledwie kilka tygodni temu - trafiły pod maskę odświeżonego Volkswagena Polo.

Do wyboru będą więc benzynowe 1.2 TSI ze zmodernizowanym systemem rozrządu (awaryjny, rozciągający się łańcuch zastąpiony został przez pasek) i trzycylindrowy, wysokoprężny 1.4 TDI. Auto oferowane ma być również z nową rodziną benzynowych jednostek o trzech cylindrach (EA 211), które zastąpić mają popularne silniki 1.2 HTP typoszeregu EA 111. Te ostatnie produkowane są od 2001 roku!

W momencie debiutu samochód oferowany będzie w dwóch wersjach nadwoziowych - jako hatchback i - cieszące się ogromnym powodzeniem wśród przedsiębiorców - kombi. Czesi rozważają również powrót do nadwozia typu sedan, chociaż - ze względu na występujący w ofercie model Rapid - taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprzedaż nowej generacji Skody Fabii rozpocznie się jeszcze przed końcem bieżącego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje