Reklama

Chińskie auto z Ukrainy!

Europejczycy wiedzą doskonale, że niemieckie auto wcale nie musi pochodzić z Niemiec, szwedzkie ze Szwecji a włoskie z Włoch.

Potężne koncerny mają swoje fabryki na całym świecie i tak oto włoska Panda montowana jest w Tychach, szwedzkie volvo w Belgii, itd... Do podobnych wniosków doszli ostatnio Chińczycy i wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie można kupić chińskie auto z... Ukrainy. Jak donosi agencja Interfax koncern Shenyang Brilliance Jinbei Automobile Co. jest już na etapie negocjacji z władzami ukraińskiego miasta Kherson, w którym marka Brilliance zamierza otworzyć montownię swoich pojazdów. Najprawdopodobniej składaniem samochodów zajęłaby się fabryka Auto Rus, chociaż pod uwagę brane są też inne lokalizacje. Ostateczną datę rozpoczęcia inwestycji poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Brilliance to chińska marka, która od niedawna jest obecna na rynkach europejskich. Pierwszy z oferowanych przez nią pojazdów, to duża limuzyna o nazwie BS6, która w Chinach sprzedawana jest jako zhonghua sedan. Obecnie w Europie samochód ten jest oferowany w benzynowymi silnikami konstrukcji Mitsubishi o pojemnościach 2.0 (122 KM) i 2.4 (130 KM).

Chociaż samochód otrzymał wszelkie certyfikaty dopuszczające go do poruszania się po europejskich drogach marka niezbyt chlubnie wsławiła się wynikami testów zderzeniowych przeprowadzonych przez niemiecki instytut ADAC. Rodzinny sedan o wymiarach auta segmentu E otrzymał tylko jedną gwiazdkę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brilliance | auto | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama