Reklama

Brytyjskie Avensisy w Japonii

Pierwszy statek przewożący luksusowe modele Toyoty Avensis, wyprodukowane w brytyjskiej fabryce w Burnaston wypłynął z portu Southampton do Japonii. W pierwszym transporcie do "kraju kwitnącej wiśni" dotrze 350 pojazdów, które spodziewane są w porcie Tahara pod koniec sierpnia.

Jest to pierwszy przypadek w historii Toyoty, żeby auta wyprodukowane w Europie były kierowane na rynek japoński. Avensis, która w europejskiej sieci sprzedaży znajduje się od marca tego roku, do azjatyckich salonów trafi tej jesieni.

Reklama

- To jest dowód na to, że europejskie wyroby Toyoty darzymy bardzo dużym zaufaniem. Japoński rynek jest bardzo wymagający i nastawiony na najwyższą jakość. Jesteśmy przekonani, że wyprodukowana w Wielkiej Brytanii Avensis spełni oczekiwania naszych rodaków - powiedział prezes Toyota Motor Europe, Shuhei Toyoda.

Zakłady Toyoty w Burnaston i Deeside działają już 11 rok. W dziesiątą rocznicę ich uruchomienia, w grudniu 2002 roku, świętowano tam ponad 1,3 miliona wyprodukowanych pojazdów i 1,1 miliona silników. W styczniu 2003 roku fabryka w Burnaston rozpoczęła produkcję nowej wersji Avensis.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama