Reklama

2 miliony mazd6

Chociaż przez wiele lat w Polsce nie działało oficjalne przedstawicielstwo Mazdy, samochody tej japońskiej marki cieszą się u nas bardzo dobrą opinią.

Przez lata zapracowały sobie na nią wysoką niezawodnością i dobrymi właściwościami jezdnymi.

Dobrą zdanie o mazdach mają również konsumenci na innych rynkach. Japończycy poinformowali właśnie, że w ostatnich dniach sierpnia z fabryki koncernu wyjechał dwumilionowy egzemplarz mazdy 6.

Popularny przedstawiciel klasy średniej zadebiutował w 2002 roku, jako następca cenionego modelu 626. W niezmienionej wersji samochód oferowany był przez kolejne pięć lat. W 2007 roku Japończycy zaprezentowali światu kolejną generację "szóstki", która - głównie za sprawą nowej, zaprojektowanej zgodnie z filozofią "zoom zoom" - linii nadwozia szybko przypadła do gustu wielu klientom.

Reklama

Obecna generacja mazdy 6 dostępna jest w trzech wersjach nadwoziowych, jako sedan, liftback i kombi. W początku roku samochód przeszedł niewielki facelifting.

Wypada dodać, że Mazda jest jednym z niewielu japońskich producentów, których oferowane na rynku europejskim pojazdy wciąż produkowane są w japońskich fabrykach.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama