Reklama

Startuje Challenge Bibendum

Już jutro w Szanghaju rozpocznie się, trwający do 14 października, szósty Challenge Bibendum. Jest to organizowany przez firmę Michelin rajd pojazdów zasilanych paliwem alternatywnym.

W Szanghaju zmagania na trasie będzie obserwował reporter INTERIA.PL. W Challenge Bibendum nie chodzi o to, by być najszybszym. Oceniany będzie nie czas, ale czystość spalin, poziom hałasu, a także elegancja.

W tegorocznej imprezie biorą udział 143 pojazdy. 87 z nich to samochody osobowe, 21 - autobusy, a 35 - to dwukołowce. Rajd obsługiwać będzie 500 przedstawicieli mediów, zaproszono również 400 gości. Organizatorzy spodziewają się również, że zorganizowaną ostatniego dnia wystawę odwiedzi ponad 2000 widzów.

W zawodach wezmą udział pojazdy zasilane wodorem, biodieslem, energią słoneczną, benzyną, elektrycznością i gazem. Na trasie pojawią się samochody wielkich koncernów (Audi, Lancia, Honda, BMW, VW, Ford, GM), a także te, które noszą nazwy niewiele mówiące (Forever, Wuhan, Wanxiang, QingYuan, Thunder Sky, Sunwin Bus, Qingnian, Dongfeng).

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama