Reklama

Zawsze na czerwonym świetle...

Kierowco, jeśli wsiadłeś do samochodu włącz światła mijania. Jeżeli poruszasz się akurat olsztyńskimi ulicami musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Niestety prawie na każdym skrzyżowaniu czeka na Ciebie czerwone światło.

W Olsztynie zainstalowano w ciągu kilku lat, trzy tak zwane "zielone fale", czyli systemy, które umożliwiają płynne przemieszczanie się po mieście bez czekania na światłach. Miasto wydało na to setki tysięcy złotych. Opłacało się?

Reklama

Fachowcy od dróg twierdzą, że system działa i da się przejechać Olsztyn na "zielonej fali". Ale trzeba jechać z prędkością 50 km/h. Nie potwierdza tego niestety nasz eksperyment, który przeprowadziliśmy wraz z jedny z olsztyńskich taksówkarzy.

Sytuację może poprawić Centrum Sterowania Ruchem, które - za kolejne setki tysięcy złotych - ma zostać jeszcze w tym miesiącu uruchomione w Olsztynie.

Policjanci będą obserwować ruch w mieście na monitorach komputerów i dostosowywać sygnalizację do potrzeb kierowców. Zanim system zacznie dobrze działaś minie jednak... kilka lat.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Olsztyn | czerwone światło

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL