Reklama

Nowa (jednodniowa) broń policji

Holenderscy piraci drogowi będą musieli uważniej obserwować lusterka.

Tamtejsza policja zyskała bowiem nową broń. Mowa o nowym radiowozie pościgowym, który został zbudowany na bazie nowego BMW M3 coupe!

Samochód ten jest napędzany czterolitrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy 420 KM (przy 8300 obr/min). Umożliwia on przyspieszenie do 100 km/h w 4.8 s.

Holenderski radiowóz został odpowiednio oznakowany, jednak zrezygnowano z montażu koguta, który przy wysokich prędkościach powodowałby znaczący wzrost oporu powietrza, a co za tym idzie ograniczenie prędkości maksymalnej. W zamian na wyposażeniu znalazło się małe, niebieskie, migające światło, które do dachu mocowane jest za pomocą magnesu, tylko na czas interwencji.

Nowe BMW nie jest jedynym bardzo szybkim holenderskim radiowozem. Tamtejsza drogówka ma w swojej dyspozycji również... spykera C8 spyder. Ten chyba jedyny na świecie radiowóz bez dachu napędzany jest 400-konnym silnikiem V8, który umożliwia osiągnięcie prędkości 300 km/h mimo zamontowanego za kabiną pasażerką koguta.

Jednak... tak naprawdę piraci nie mają się czego bać. Zarówno spyker, jak i BMW M3 to tak naprawdę samochody demonstracyjne, które zostały oddane do dyspozycji holenderskiej policji na jeden dzień, z okazji jej święta...

Natomiast naprawdę mają czym pochwalić się policje innych europejskich państw. Policja angielska dysponuje np. hondą NSX i lamborghini murcielago, włoska - lamborghini gallardo, a niemiecka - porsche 911 i mercedesem CLS brabus o mocy 730 KM!

Tymczasem polscy policjanci marzą o zupełnie innych radiowozach. Jakich? Zobacz, jaki jest wymarzony samochód polskiego gliniarza.

Reklama

Zjedź na pobocze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lusterka | piraci | broń | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy