Reklama

Krzyż na rejestracjach?!

Tablice rejestracyjne z symbolem chrześcijaństwa chcą dopuścić do użytku władze Florydy.

W tym amerykańskim stanie już teraz można wybierać z ponad stu różnych wzorów. Najnowszy pomysł budzi jednak spore kontrowersje.

Przeciwnicy wprowadzenia chrześcijańskich symboli na tablice argumentują, że taki model rejestracji mógłby sugerować, że stan Floryda jest zamieszkany przez wyznawców jednej religii lub że władze stanowe wspierają Kościół. Z kolei zwolennicy pomysłu argumentują, że skoro swoje rejestracje mają nawet fani drużyn futbolowych, to oni również chcą mieć takie prawo.

Spór wokół krzyża na rejestracjach trwa. Nie jest wykluczone, że kłótnia zakończy się w sądzie, podobnie jak w przypadku wcześniejszego wzoru tablic, na którym umieszczono rysunek dzieci trzymających się za ręce i napis "Wybieram życie". Wtedy protestowali zwolennicy aborcji, ale sąd nie uznał ich racji i takie rejestracje wprowadziło już dotąd kilkanaście amerykańskich stanów.

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: krzyż

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy