Reklama

Sposoby kierowców na tańsze paliwo

- Tankuję na stacji bezobsługowej, albo korzystam z weekendowych obniżek cen - usłyszał reporter od kierowców pytanych o sposoby na tańsze paliwo.

To temat na czasie, bo olej napędowy i benzyna drożeją z dnia na dzień.

Jakie więc są sposoby kierowców na obniżenie rachunku na stacji benzynowej? Jeśli planują dłuższą podróż, to robią to bardzo dokładnie. Łącznie ze znalezieniem stacji, choć trochę oddalonych od głównych tras czy autostrad. Bo mniejszy ruch na stacji oznacza tańsze paliwo. Poza tym unikają tankowania w kurortach - tam zawsze jest drożej.

Kierowcy polują też na okazje.

- W czasie weekendu nieraz jest tańsze paliwo. Koło marketów jest tańsze. Ja nie jestem tylko całkiem przekonany, co do jakości tego paliwa - mówił reporterowi RMF FM Pawłowi Świądrowi jeden z warszawskich kierowców.

Reklama

Chociaż te ostatnie wątpliwości możemy rozwiać. Rzeczywiście, jakiś czas temu Inspekcja Handlowa miała spore zastrzeżenia do jakości paliw na stacjach przymarketowych, ale po licznych kontrolach wydaje się, że problem zniknął. Można więc zatankować taniej, tylko czasem trzeba się trochę najeździć. Warto przy tym policzyć, czy to naprawdę się opłaci...

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje