Reklama

Masz auto na LPG? Pochwal się ile pali!

Tak źle na polskich stacjach benzynowych jeszcze nie było. Wojna w Libii sprawiła, że ceny ropy na światowych rynkach wyraźnie wzrosły.

Szok przeżyli zwłaszcza kierowcy pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. W ostatnim czasie ceny hurtowe pochodzącej z polskich rafinerii benzyny bezołowiowej PB95 i oleju napędowego zrównały się. Biorąc pod uwagę wyższe ceny wywoławcze i stosunkowo wysokie koszty eksploatacji, zakup auta z silnikiem Diesla powoli przestaje się opłacać.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się szybko zmienić. Analitycy rynku paliw prognozują dalszy wzrost cen.

Wysokie ceny i brak perspektyw na rychłe obniżki sprawiły, że do łask po raz kolejny wracają instalacje gazowe. Litr gazu kosztuje średnio równo połowę ceny litra PB95 i oleju napędowego. Przy założeniu, że nasz benzynowy samochód pokonuje średnio 15 tys. km rocznie koszt zamontowania instalacji LPG (ok. 2,5 tys. zł do pojazdów z niewielkimi czterocylindrowymi silnikami) zwróci się już po 11 miesiącach eksploatacji.

Reklama

W trosce o wszystkich, którzy rozważają właśnie możliwość zamontowania w swoim aucie instalacji LPG postanowiliśmy zwrócić się do Was o pomoc. Ponieważ, nawet w przypadku benzyny, podawane przez producentów średnie zużycie paliwa często mocno mija się z prawdą, chcielibyśmy, by użytkownicy aut z LPG pochwalili się średnim zużyciem autogazu.

Jeśli masz auto zasilane gazem wpisz w komentarzu jego markę, model, rocznik i rzeczywiste zużycie LPG. Możesz również opisać swoje wrażenia związane z eksploatacją. Czy odczułeś zmniejszenie mocy, czy zanotowałeś zwiększoną awaryjność (a jeśli tak, to co się popsuło?).

Mamy nadzieje, że wasze wpisy pomogą innym użytkownikom aut podjąć ewentualną decyzję o montażu instalacji LPG.

Zostań fanem profilu Moto i Poboczem na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje