Reklama

Koniec używanych z zagranicy?

Wszystko wskazuje na to, że słynący z pomysłowości poseł Palikot znalazł sposób na zatamowanie importu samochodów używanych z za naszej zachodniej granicy.

Kierowana przez niego komisja "Przyjazne Państwo" pracuje właśnie nad projektem wprowadzenia jednolitego podatku, który zastąpiłby akcyzę.

Przypominamy, że obecnie podatek akcyzowy naliczany jest w zależności od pojemności skokowej silnika samochodu. Jeśli jednostka napędowa ma mniej, niż 2 l pojemności stawka akcyzy wynosi 3,2 % wartości auta. W przypadku silników o większej pojemności - 13,6 %. Nie jest to jednak problemem, zważywszy że gro aut, które trafia do nas np. z Niemiec wycenianych jest na ok. 1000 euro.

Opracowywany projekt przewiduje rezygnację z tak naliczanej akcyzy, na rzecz jednego podatku o stałej wysokości 500 euro, naliczanego niezależnie od wieku i pojemności silnika pojazdu.

Jeśli przepisy wejdą w życie importerzy trudniący się sprowadzaniem starszych, często mocno wyeksploatowanych pojazdów, będą mieć twardy orzech do zgryzienia...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: używana

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy