Kierowcy mogą jeszcze odzyskać swoje pieniądze. Zostało kilka dni

To już ostatnie chwile, by odzyskać środki wpłacone na konta zlikwidowanego już systemu viaTOLL. Stosowne wnioski można składać tylko do końca września.

Ministerstwo Finansów - Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że zbliża się termin składania wniosków o zwrot kaucji za urządzenia viaBOX (OBU) oraz środków z umów zawartych w systemie viaTOLL. "Dyspozycję zwrotu środków pozostałych w wygaszonym systemie viaTOLL można złożyć do 30 września 2022 r." - napisano w komunikacie. Zaznaczono, że termin ten wynika z art. 12 ustawy z 6 maja 2020 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Wnioski o zwrot środków z viaTOLL tylko do końca września

Zaznaczono, że w przypadku braku wniosku, po 30 września 2022 roku wszystkie środki pozostałe na kontach w systemie viaTOLL oraz kaucje za urządzenia zostaną przekazane do Krajowego Funduszu Drogowego. Wówczas nie da się już ich odzyskać.

Reklama

Jak odzyskać środki z viaTOLL

Zgodnie z informacją MF, aby odzyskać zwrot kaucji za urządzenie lub środki z salda umowy viaTOLL na konto bankowe należy: przesłać podpisany formularz reklamacyjny (plik PDF) oraz zdjęcie OBU obrazujące jego kod kreskowy na adres kontakt@etoll.gov.pl  (na jednym formularzu możesz dopisać dowolną liczbę urządzeń); przesłać podpisany formularz (plik PDF) reklamacyjny na adres kontakt@etoll.gov.pl z dyspozycją zwrotu środków znajdujących się na umowie viaTOLL na wskazany rachunek bankowy; złożyć dyspozycję zwrotu salda lub kaucji w swoim Internetowym Koncie Klienta w zakładce "Komunikaty" i dołączyć zdjęcia urządzeń pokładowych.

Wskazano, że w celu przeksięgowania środków z konta viaTOLL na konto rozliczeniowe w systemie e-TOLL (trzeba już posiadać konto w e-TOLL) trzeba przesłać na adres kontakt@etoll.gov.pl podpisany formularz (plik PDF) przeksięgowania środków z viaTOLL do e-TOLL i dołączyć zdjęcie OBU obrazujące jego kod kreskowy.

Można też złożyć wypełniony formularz bezpośrednio w Miejscu Obsługi Klienta (MOK) e-TOLL dyspozycję zwrotu środków, dołączając podpisany formularz (plik PDF; 360 KB) przeksięgowania środków z viaTOLL do e-TOLL.

Zaznaczono, że w MOK e-TOLL nie można zwrócić OBU w celu odzyskania kaucji.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: system viaTOLL | e-TOLL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy