Historyczna zmiana warty? Skoda pokonana przez...

Dealerzy nowych samochodów w Polsce dostrzegają powoli światełko w tunelu. Nie, nie jest to wcale nadjeżdżający pociąg...

Z danych Instytutu Samar wynika, że miniony miesiąc był dla sprzedawców nowych aut najlepszym lipcem od piętnastu lat! Mimo cyklicznego spadku sprzedaży notowanego w okresie wakacyjnym, w zeszłym miesiącu z polskich salonów wyjechało 29 281 nowych pojazdów. Wynik jest wprawdzie o 2,15 proc. gorszy niż w czerwcu, ale też o 13,5 proc. lepszy niż w lipcu ubiegłego roku!

W ogólnym rozrachunku, w okresie od 1 stycznia do 31 lipca Polacy kupili i zarejestrowali w kraju 205 915 nowych samochodów - o przeszło 3 proc. więcej niż przed rokiem.

Reklama

Nie ma się jednak, co oszukiwać - za kształt naszego rynku odpowiadają głównie firmy. Udział klientów indywidualnych w ogólnej liczbie sprzedanych samochodów wynosi zaledwie 38 proc. Można się też spodziewać, że zmniejszy się on jeszcze w ostatnim kwartale, gdy przedsiębiorstwa - szukając kosztów - tradycyjnie decydują się na częstsze zakupy samochodów.

W lipcu byliśmy też świadkami historycznej zmiany na pozycji lidera rynku. Po miesiącach dominacji Skody Octavii, auto z Czech ustąpiło miejsca Volkswagenowi! Najpopularniejszym nowym modelem w Polsce jest obecnie Golf. W lipcu na to auto zdecydowało się 1 155 klientów. Na podium znalazły się też kolejno: 2. Skoda Fabia (1 111 egzemplarzy) i 3. Skoda Octavia (1 104 egzemplarzy).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skoda | sprzedaż | Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy