Reklama

A to niespodzianka. Paliwo tanieje! O 10 groszy za litr

Z badań portalu branżowego e-petrol wynika, że benzyna bezołowiowa 95 staniała w ostatnim tygodniu o 8 groszy za litr.

Spadły też ceny innych paliw.

Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio 5 złotych 19 groszy za litr, podczas gdy tydzień wcześniej było to 5 złotych 27 groszy. Olej napędowy staniał o jeden grosz i kosztuje 5 złotych 4 grosze, a cena autogazu się nie zmieniła i wynosi 2 złote 47 groszy za litr.

W tym tygodniu benzyna jest najtańsza w województwie śląskim - 5 złotych 16 groszy za litr - a najdroższa w małopolskim - 5 złotych 24 grosze.

Według e-petrolu, spadki cen są konsekwencją decyzji koncernów paliwowych i globalnej koniunktury, która spowodowała obniżkę cen ropy naftowej. Portal przewiduje, że cena oleju napędowego może w najbliższym czasie spaść nawet poniżej 5 złotych za litr.

Reklama

Na Orlenie nie drożej niż 5,09!

PKN Orlen wprowadził kolejną obniżkę cen detalicznych paliw na stacjach własnych w wysokości 10 gr na litrze benzyny i 5 gr na litrze oleju napędowego.

Jak poinformowało biuro prasowe płockiego koncernu, obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach własnych spółki są takie same dla benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 oraz oleju napędowego i wynoszą obecnie 5,09 zł za litr.

Według PKN Orlen, od początku sierpnia maksymalna cena benzyny na stacjach własnych płockiego koncernu spadła o 30 gr na litrze, a cena oleju napędowego o 10 gr na litrze.

"Obniżając ceny detaliczne PKN Orlen zamierza wykorzystać ostatnie tygodnie sezonu wakacyjnego dla dalszego pobudzania popytu na paliwa, szczególnie benzyny, w okresie powrotów z urlopu" - podała w komunikacie spółka. Podkreślono w nim, że jak wynika z badań TNS OBOP, sieć placówek PKN Orlen należy do najczęściej odwiedzanych stacji benzynowych w Polsce - w ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystało z nich 42 proc. kierowców.

Ostatnią obniżkę cen detalicznych paliw w tej samej wielkości PKN Orlen wprowadził na swych stacjach 10 sierpnia. Wtedy płocki koncern informował, że "uważnie obserwuje sytuację na rynkach surowcowych i walutowych, które determinują ceny paliw na stacjach benzynowych i szybko reaguje, gdy pojawiają się możliwości obniżek, które pobudzają popyt na paliwa".

PKN Orlen podkreślał wówczas, że "dalsze utrzymanie tendencji spadkowej cen paliw" będzie uzależnione "od wpływu czynników makroekonomicznych, w szczególności rozwoju sytuacji na rynkach paliw i relacji złotego do walut obcych, zwłaszcza dolara amerykańskiego".

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: grosze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje