11 BMW to za mało. CBA kupuje kolejne... 75 samochodów!

​ CBA kupuje 75 aut, w tym kilka z potężnymi silnikami. To kolejny taki przetarg rozpisany przez instytucję państwową mimo pandemii - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

"48 samochodów klasy średniej wyższej, 21 kompaktów, jeden SUV, dwa busy, pojazd do przewodu osób zatrzymanych, furgon dostawczy i pojazd wielozadaniowy" - to wykaz aut, które chce kupić Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Gazeta wskazuje, że przetarg CBA rozpisało pod koniec listopada, a oferty można składać do 29 grudnia. W listopadzie - jak podaje "Rz" - CBA rozstrzygnęło już inny przetarg na zakup samochodów z klasy średniej wyższej. "Zdecydowało się na 11 BMW serii 3 za sumę 1,24 mln zł" - pisze "Rz".

CBA twierdzi - jak czytamy w artykule - że tak duże zamówienie jest niezbędne. "Postępowanie wszczęto w związku z koniecznością wymiany najbardziej wyeksploatowanych pojazdów służbowych CBA na nowe" - wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej CBA, cytowany przez "Rz". "Pojazdy służbowe są podstawowym narzędziem wykonywania różnych statutowych zadań CBA na terenie całego kraju" - dodaje. Zauważa, że odbiór pojazdów nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Reklama

Gazeta przypomina, że największe kontrowersje wzbudził rozpisany pod koniec października przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej przetarg na zakup 308 samochodów. Podobny - jak czytamy - został już ogłoszony na początku roku, ale Kancelaria Prezesa Rady Ministrów się z niego wycofała.

W listopadzie przetarg na zakup samochodów ogłosiło również SOP, czyli dawny BOR. Instytucja ta zamierza kupić 25 samochodów różnych klas, w tym trzy luksusowe SUV-y z napędem wszystkich kół oraz przynajmniej 300-konnymi silnikami. W innym przetargu SOP kupuje... trzy motorówki.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama